Jaki krem do opalania warto zabrać na najbliższe wakacje?

Jaki krem do opalania warto zabrać na najbliższe wakacje?

Krem z wysokim filtrem powinien być podstawowym wyposażeniem naszej wakacyjnej walizki. Bez niego nie warto się wybierać nawet na jednodniowy letni wyjazd, gdyż już zaledwie kilkadziesiąt minut przebywania na słońcu bez ochrony może doprowadzić do poparzenia skóry.

Kupując krem do opalania, warto zwrócić uwagę na jego skład i sposób działania. Na rynku są dostępne tradycyjne kremy przeciwsłoneczne, z filtrem mineralnym lub ochronne olejki przyspieszające opalanie. Każdy z nich posiada inne właściwości, którymi zajmiemy się w tym artykule.

Spray do opalania lub tradycyjny krem z wysokim filtrem to doskonały wybór dla większości osób. Niezastąpiony na początku wakacji, gdy nasza skóra jeszcze nie jest przyzwyczajona do promieni słonecznych i błyskawicznie ulega poparzeniom. Po kilku tygodniach stosowania preparatu z wysoką ochroną (SPF 50+) można przejść na niższą, np. SPF 25+.

Kosmetyki z filtrem mineralnym to preparaty przeznaczone dla osób, które nie tolerują filtrów chemicznych z powodu alergii. Są doskonałym rozwiązaniem również dla dzieci, w przypadku których unikamy stosowania jakichkolwiek substancji chemicznych.

Do ostatniej grupy produktów zaliczamy olejki lub kremy przyspieszające opalanie, które również są produktami ochronnymi. Na przykład olejek Photoderm marki Biodrema posiada ochronę SPF 30, a dodatkowo przyspiesza opalanie. Jak to jest możliwe? Z jednej strony ochrania skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i oparzeniami, a z drugiej aktywizuje proces powstawania naturalnej, pięknej opalenizny.

Nowoczesne kosmetyki dla dzieci

Wiele firm posiada również specjalistyczne kosmetyki przeciwsłoneczne dla dzieci, które nie bazują na filtrach mineralnych, ale posiadają tylko takie składniki, które są delikatne i bezpieczne dla cienkiej skóry dziecka.

Wybierając konkretny produkt, trzeba dodatkowo zwrócić uwagę na jego konsystencję. Dla niektórych  z nas bardziej odpowiedni będzie spray, którym można wygodnie pokryć całe ciało bez pomocy drugiej osoby, a dla innych zwykły krem czy lekki balsam. Na szczęście na rynku kosmetycznym nie brakuje różnego typu produktów, więc wybór mamy w zasadzie nieograniczony. Jednak najlepsze produkty ochronne to kosmetyki znanych firm, które stale pracują nad udoskonalaniem swoich preparatów, prowadzą badania medyczne, wzbogacają receptury o bioczynne składniki, a przy tym nie stosują substancji tanich, o wątpliwej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *