Jak zapakować świąteczny prezent?

Jak zapakować świąteczny prezent?

Wydaje się, że to nic skomplikowanego, w końcu tyle jest gotowych rozwiązań. Nawet firmy, które zajmują się tylko pakowaniem prezentów. I oczywiście sporo sklepów w ramach swojej usługi oferuje zapakowanie zakupionego przedmiotu jako prezent. Ale czy nie powinniśmy zadbać o ta, aby świąteczny prezent różnił się od tych, na inne okazje, i czy nie powinniśmy opakować go samodzielnie?

Jak zapakować ładnie prezent na Wigilię?

Wydawałoby się, że to nietrudne zadanie, tym bardziej, że na sklepowych półkach jest tak wiele gotowych toreb prezentowych. Można je dopasować rozmiarem do każdej wielkości prezentu. Wybrać piękny wzór i napisać coś od siebie na dołączonej do uchwytu karteczce. W wielu przypadkach, a może nawet w większości przypadków jest to rozwiązanie idealne. W świątecznym zawirowaniu brakuje czasu na wyjątkowe kreacje dla upominków, które trafią pod choinkę. Jednak nie zapominajmy o tym, że Wigilia jest tylko raz w roku i poza poświęceniem czasu na wybór idealnie dobranego prezentu dla mamy, dziecka czy kogoś z rodziny warto zadbać o ładne, wyglądające jak obietnica czegoś wyjątkowego opakowanie.

Czym prościej tym więcej możliwości?

Paradoksalnie okazuje się, że czym prostsze opakowanie tym mamy więcej możliwości jego udekorowania. Niezależnie czy mieszkamy w mniejszych miejscowościach, czy aglomeracjach takich jak np. Warszawa mamy swobodny dostęp do gotowych pudełek kartonowych. W sklepach można dostać najróżniejsze kształty i rozmiary. Pamiętajmy, że nie wszystkie produkty, które kupujemy z przeznaczeniem na prezent zapakowane są w tekturowe pudełka. Mogą one mieć opakowania miękkie, foliowe lub nawet będą zupełnie go pozbawione (np. pluszaki dla dziecka). Jeśli zdecydujemy się na zakup prostych kartonów możemy je dekorować według naszej, niczym nieograniczonej fantazji. Możliwości jest naprawdę wiele. Prezent dla babci, albo dla mamy możemy włożyć do twardego opakowania, które owiniemy beżowym papierem i elegancko przewleczemy efektowną wstążką. Dla dziecka można wybrać kolorowy papier, z ulubionym bohaterem z bajki i mnóstwo wstążeczek, które pociecha z przejęciem będzie rozwiązywać. Jeśli zdecydujemy się na stonowany papier, udekorujmy go brokatem, drobnymi dekoracjami w postaci śniegowych kulek, aniołków czy św. Mikołaja.

Niezwykły czas na niezwykłe gesty

No właśnie, święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas jaki mamy okazję spędzać z rodziną. Nie zawsze możemy cieszyć się z takiego towarzystwa. To właśnie wtedy wszyscy rezerwują sobie czas na wspólne spotkania i świętowanie. Dlatego warto pomyśleć, by jeszcze mocniej dać wyraz swojemu przywiązaniu do najbliższych. Oczywiście możemy być pewni, że nawet zapakowane w gotową torbę prezenty będą cieszyć, ale przygotowanie unikatowego opakowania, które świadczyć będzie o tym, że myślimy o osobie obdarowywanej zrobią niezwykłe wrażenie. Warto przygotować opakowanie, które samo w sobie może okazać się już prezentem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *