Jak zadbać o nogi przed latem?

Jak zadbać o nogi przed latem?

Ciepłe dni zachęcają nas do wyboru ubrań odsłaniających nieco więcej ciała. Na wybiegach królują szorty oraz krótkie rozkloszowane spódniczki, które eksponują nogi. Za chwilę będzie okazja, by wskoczyć w bikini, gdzie trudno będzie ukryć ewentualne niedoskonałości figury.

Najbliższe kilka tygodni warto więc poświęcić na właściwą pielęgnację nóg, by latem w pełni móc cieszyć się ich urodą. Jak zadbać o nogi?

Depilacja

Nie ma co ukrywać, że zima sprzyja zaniedbaniom w tym zakresie. Długie spodnie czy rajstopy skrzętnie ukrywają niechciane owłosienie. Najczęściej wybieranym sposobem depilacji jest maszynka, choć sposób ten jest dość uciążliwy, ze względu na konieczność szybkiego powtarzania.

Dużo wygodniej jest skorzystać z woskowania lub pasty cukrowej. Efekt utrzymuje się dłużej, a po pewnym czasie, gdy skóra już przyzwyczai się do tego rodzaju zabiegów, woskowanie nie wydaje się już specjalnie bolesne.

Równie warta polecenia jest depilacja laserem, choć jest to sposób droższy. Jednak już po kilku sesjach można cieszyć się gładką skórą na długo.

Dieta

Często koncentrujemy się na działaniu kosmetyków zapominając, że duże znaczenie dla naszego wyglądu ma odżywianie. Pij dużo niegazowanej wody mineralnej, zrezygnuj z soli, słodyczy, syntetycznych przypraw, które wywołują obrzęki. Nie wskazane jest też picie alkoholu, dużej ilości kawy, mocnej herbaty. O paleniu papierosów chyba już nawet nie należy wspominać. Te proste sposoby to duże wsparcie w pielęgnacji.

Ruch

Wysiłek fizyczny świetnie wpływa na krążenie i kształt nóg. Polecamy pływanie, bieganie, jazdę na rowerze czy chociażby proste chodzenie po schodach. Jeśli dużo pracujesz przy biurku staraj się co jakiś czas zrobić sobie przerwę, przejść się chwilę, pokręcić kółka stopami. Sprawdza się też amerykański zwyczaj trzymania nóg na biurku.

Z nuta koloru

Kolejna rzecz, która doda urody naszym nogom do regularny pedicure. Odpowiednio nawilżone, zadbane stopy przyciągają wzrok, a modny kolor na paznokciach zawsze poprawia humor i dodaje uroku. By dbać o nogi niekoniecznie musisz korzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, choć profesjonalny masaż limfatyczny, bańką chińską czy popularne wrappowanie już po pierwszym zabiegu dają wspaniałe uczucie lekkości i gładkości. W pielęgnacji najważniejsza jest systematyczność, wiec nie zapominaj o codziennym nawilżaniu nóg balsamem, regularnych peelingach, masażach szorstką rękawicą i zimnych natryskach. Do tego domowy pedicure raz na 2-3 tygodnie i w sezon letni będziesz mogła wejść bez obaw z odkrytą stopą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *