Jak wybrać ubranie dla nowego członka rodziny?

Jak wybrać ubranie dla nowego członka rodziny?

Jesteś przyszłą młodą mamą, która szuka dobrych rad? jakie ubranka będą idealne dla Twojego maleństwa? Jakie są dla niego najbezpieczniejsze oraz w jakich będzie mu najwygodniej? Oto kilka prostych rad.

Przede wszystkim szukaj naturalnych materiałów, delikatnych dla Twojego dziecka.
Najlepszymi ubrankami dla nowonarodzonego dziecka okazują się te w 100% z bawełny. Nie podrażniają skóry oraz nie uczulają. Daruj sobie piękne ubranka zrobione z poliestru, pluszu oraz dżinsu. W takich dziecko może Ci się łatwo wyślizgnąć, spocić oraz jest mu nie wygodnie. Nie wiesz też tego, czy Twoje dziecko nie ma uczulenia na sztuczny dodatek w ubraniu.

Dziecku jest wygodnie, gdy jego ubranie jest mięciutkie i nie przywiera do ciała. Dlatego należy przed założeniem chociażby nowego ubranka wyprać je by straciły swoją „sztywność”. Stosuj hipoalergiczne płyny do prania niemowlęcych ciuszków. Wtedy będziesz pewna, że nic nie podrażni delikatnej skóry Twojego malucha.

Następnym dobrym rozwiązaniem jest kupno zestawów ubranek – jest to bardzo opłacalne. Nie należy kupować dużej ilości ubranek w małych rozmiarach Jednak należy pamiętać, że dziecko szybko brudzi swoje ciuszki. Należy mieć ich trochę w zapasie na wypadek pobrudzenia.
Twój maluszek będzie szybko rósł. Nie zdąży założyć wszystkich przygotowanych przez Ciebie ubrań.

Zaoszczędzisz swój czas przy przebieraniu maluszka nie kupując mu ubranek z guzikami, jest to męczące, guziczki są bardzo malutkie i ciężko je zapiąć. Lepszym rozwiązaniem są zatrzaski. Maluszek nie lubi ciągłego rozbierania i ubierania, dlatego należy wybierać ubranka, które będziesz w stanie szybko zdjąć jak i nałożyć na niego. Takim rozwiązaniem jest tzw. „pajacyk”. Ma dobry dostęp do pieluszki dziecka, którą często należy wymieniać. Dziecku jest w nim wygodnie a Ty nie zmęczysz się przebieraniem go.

Unikaj również różnych rodzajów naszywek, niepotrzebnych guzików, cekinów, które dziecko może odczepić i połknąć. Najprostszym i najwygodniejszym wyjściem będzie kupno zwykłych ubranek z nadrukami.

Bardzo ułatwionym sposobem jest kupowanie markowych ciuszków, które w wyniku prania nie niszczą się, są bardziej odporne na brud. Nadruki na takich ubraniach są trwalsze, nie lubimy gdy z naszego ubrania zejdzie jakiś napis wygląda to już niesmacznie. Jeżeli te zejdą prawdopodobnie nie założymy już mu tego ubranka po raz kolejny. Gdy kupimy większy rozmiar na pewno dłużej nam wytrzyma dane ubranko niż typowe ubranko wytworzone w Chinach. Jest to wygodniejsze dla rodzica, który nie musi kupować co chwilę nowych ubranek oraz zdrowe dla dziecka, ponieważ wiemy, że markowe ubranie jest zrobione z naturalnych materiałów, bez szkodliwych składników, przed którymi chronimy nasze pociechy.

Wybranie ubrania dla takiego maluszka to nie lada wyzwanie, postarajmy się kierować względami bezpieczeństwa oraz wygody Twojego dziecka. Sama po pewnym czasie zaobserwujesz w czym Twoje dziecko czuje się najlepiej i jakich mu nie kupować w przyszłości.

U Lenci znajdziesz wszystko czego potrzebuje Twoje dziecko – ubranka dla niemowląt znajdziesz u nas w sklepie internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *