Jak wybrać pościel dla dziecka?

Wybór odpowiedniej pościeli dla dziecka, nie jest wcale tak łatwym zadaniem, jakby mogło się wydawać. Wiadomo bowiem, iż każdy z nas – rodziców pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najwyższą jakość snu i pełen komfort przebywania w jego własnym łóżeczku. Bez względu na wiek dziecka, odpowiednia pościel dziecięca to element nadrzędny, aby sen był spokojny, przyjemny, nieprzerwany, a do tego oczywiście i zdrowy. Na co więc zwrócić uwagę wybierając ten produkt?

Odpowiedni rozmiar pościeli

Jednym z kluczowych elementów jest bez wątpienia odpowiedni rozmiar pościeli. Wiadomo, iż zupełnie inną kupimy dla niemowlaka, inną dla przedszkolaka, a jeszcze inną dla nastolatka. Pościel dziecięca powinna być dobrana pod względem wieku dziecka, jak również i rozmiaru materaca. Dla tych najmłodszych najlepiej sprawdzi się rozmiar dla kołdry 100 x 135 i poduszki 40 x 60 cm. Dla nieco starszych już dzieci, najlepszą z dostępnych opcją będzie 140 x 200 i poduszka 50 x 60. Jeśli zaś chodzi o nastolatków, tutaj dobrym wyborem będzie rozmiar 160 x 200 i poduszka 50 x 860. Odpowiednia wielkość ma niebywałe znaczenie dla komfortu i wygody podczas leżenia i samego snu.

Z jakiego materiału powinna być wykonana pościel dziecięca?

Bez wątpienia pościel dziecięca powinna być wykonana z takiego materiału, który będzie przede wszystkim przyjemny dla skóry. Jakie więc cechy będzie miała idealna pościel? Kluczowe znaczenie ma na pewno jej naturalność. To ona wpływa na komfort, funkcjonalność, jak również i na jakość samego materiału. Ważna jest także higroskopijność. Tkanina taka powinna odprowadzać wilgoć z ciała naszego dziecka. Wiadomo, iż większość tych mniejszych i większych dzieci poci się w nocy, dlatego też, aby spać spokojnie, ten czynnik odgrywa niezwykle ważną rolę. Co jeszcze? Na pewno bardzo ważny jest i optymalny poziom przewodzenia ciepła.

Pościel dla dzieci powinna więc zagwarantować zarówno stosowne ciepło, jak również i odpowiednią przewiewność. Ma to niebywale duże znaczenie. I oczywiście na końcu bardzo ważny jest brak obecności w składzie jakichkolwiek substancji, które mogłyby doprowadzić do podrażnień skóry czy wystąpienia uczulenia.

Wygląd pościeli

Na pewno bardzo istotną rolę odgrywa także wygląd samej pościeli. Wiadomo, iż dzieci, szczególnie te młodsze, zwracają szczególną uwagę na to, jak pościel się prezentuje. Dostępne na rynku oferty są bardzo bogate, dlatego też i każde dziecko na pewno znajdzie dla siebie idealny produkt.

Usypianie malucha w doskonale dobranej dla niego pościeli, z pewnością okaże się być dużo przyjemniejsze, niż dotychczas. Stworzenie designerskiego pokoju dla nastolatka, z pościelą w ulubionej kolorystyce i wzornictwie, na pewno okaże się być strzałem w dziesiątkę. Ulubieni bohaterzy bajek lub filmów, motywy zwierzęce, młodzieżowe wzory. Oferta dostępnych produktów jest naprawdę bardzo szeroka i z pewnością każdy klient jest w stanie otrzymać 100% pełnego zadowolenia z wyboru określonego produktu. 

Pościel mała księżniczka idealne sprawdzi się w pokoju dziewczynki, która chciałaby się poczuć jak księżniczka. Natomiast dla chłopca polecamy pościel superbohatera. Każdy rodzaj znajdziesz w wielu rozmiarach, dzięki czemu z pewnością znajdziesz odpowiedni komplet dla swojego dziecka.

Pościel dziecięca Mała księżniczka
Pościel dziecięca Superbohater

Jeśli pościel dziecięca to tylko taka, która łączyć będzie w sobie i doskonałą jakość i piękny wygląd i co ważne – pełnię komfortu i wygody jej użytkowania. To stanowi absolutnie podstawę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *