Jak wybrać odpowiednie obuwie dziecięce?

Jak wybrać odpowiednie obuwie dziecięce?

Obuwie dziecięce jest produktem, na który większość rodziców zwraca szczególną uwagę. Kusi szeroka oferta sklepów internetowych i stacjonarnych. Niemal w każdej galerii handlowej znajdziemy kilka sklepów oferujących obuwie dziecięce. Co wybrać? Czym kierować się przy zakupie? Zebraliśmy kilka uniwersalnych rad dla rodziców zagubionych w gąszczy ofert.

Kupować online czy stacjonarnie?

Z tym pytaniem na pewno nie jeden raz zetknął się każdy rodzic. Każde obuwie, nie tylko dziecięce ciężko jest dobrze dobrać bez uprzedniego oglądania, a nawet przymierzenia. Oczywiście w przypadku nietrafionych zakupów online konsumenta chroni prawo zezwalające na zwrot towaru do 14 dni od zakupu, więc nawet nietrafione zakupy z łatwością odeślemy do sklepu i odzyskamy pieniądze. Sklepy internetowe posiadają na stronach tabelki z rozmiarami obuwia dziecięcego, a często również z instrukcją, w jaki sposób zmierzyć stopę dziecka, by wybrać odpowiedni rozmiar.

Na zakupy wybrać się z dzieckiem, czy samemu?

Choć wielu rodziców kusi wizja samotnych zakupów (szczególnie dotyczy to mam, dla których może to być okazja do tego, by wreszcie wyrwać się z domu), to jednak kupowanie obuwia dziecięcego. często odbywa się sprawniej, gdy towarzyszy nam dziecko. Z jednej strony najmniejsze buciki tzw. niechodki przeznaczone dla niemowląt, z powodzeniem możemy wybrać sami. Z drugiej obuwie dla starszych dzieci lepiej kupować w ich asyście. Dziecko powinno w miarę możliwości przymierzyć buty, które chcemy kupić, przespacerować się w nich po sklepie, jak również zaopiniować wygląd. Dzieci doskonale wiedzą, które buty będą chciały nosić, które im się podobają, a które już niekoniecznie.

Z jakich materiałów powinno być wykonane obuwie dziecięce?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi i zależy ona głównie od zasobności portfela klienta. Na rynku dostępnych jest wiele modeli obuwia dziecięcego wykonanych ze skóry naturalnej, cechujących się doskonałą jakością. Nieco tańsze są buty ze skóry sztucznej, z tworzywa, a także miękkie buciki wykonane z tkanin, które okazać się mogą dobrym wyborem w upalne dni.

Istotne jest to, by bez względu na to, czy obuwie dziecięce kupujemy stacjonarnie, online, samemu, czy w towarzystwie dziecka, nie dać się skusić kupowaniu zbyt dużych butów. Dziecku będzie w nich niewygodnie, stopa nie będzie miała odpowiedniego podparcia, zwiększa się też w ten sposób ryzyko urazów i nieprawidłowego kształtowania się postawy dziecka. Ryzykujemy w ten sposób również częste wywrotki, bo dziecko nie będzie potrafiło po prostu dobrze poruszać się w zbyt dużych butach. A przecież wygoda przy noszeniu obuwia, szczególnie dziecięcego jest jednym z najistotniejszych kryteriów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *