Jak skutecznie usunąć niepożądane owłosienie?

U większości osób, dbałość o ciało nie ogranicza się tylko do codziennego zmywania i pielęgnacji kosmetykami, a rozszerza o depilację w wybranych przez siebie miejscach.

Czym jest depilacja?

Termin depilacja znany jest wszystkim – jest to usuwanie niepożądanego owłosienia z ciała, przyczyniające się do poprawy higieny osobistej i często bardziej estetycznego wyglądu.

Depilację w warunkach domowych przeprowadza się najczęściej przy użyciu prostych, ale bardzo skutecznych narzędzi, czyli maszynek do golenia, urządzeń zwanych depilatorami, plastrów z woskiem bądź specjalnych kremów, natomiast profesjonalną depilację, z wykorzystaniem promieni lasera można uzyskać w upoważnionych do przeprowadzenia tego typu zabiegów salonów kosmetycznych lub klinik medycyny estetycznej.

Depilacja laserowa we Wrocławiu

W wielu miastach znajdziemy gabinety wykorzystujące laser do usuwania niechcianego owłosienia, dlatego przed wyborem najodpowiedniejszego należy zasięgnąć opinii, wyrażonych przez osoby korzystające z tej metody. Depilacja laserowa we Wrocławiu plasuje się w rankingu wykonywania podobnych zabiegów na wysokiej pozycji, znajdziemy w tym mieście wiele salonów i gabinetów oferujących swoje usługi w najwyższym standardzie higienicznym.

Jak przygotować skórę do depilacji laserowej?

Przed właściwym zabiegiem depilacji laserowej, warto usunąć wystające włosy maszynką do golenia – czynność ta pozwoli na uniknięcie ewentualnych oparzeń naskórka, a przed samym zabiegiem, skóra powinna być dokładnie umyta i osuszona.

Rodzaj i czas zabiegu depilowania fragmentu ciała uzależniony jest od wielkości obszaru, intensywności owłosienia oraz wrażliwości na ingerencję zewnętrzną. Laserem można wykonywać pojedyncze impulsy, usuwające wybrane włoski lub serię strzałów, działających na cały fragment powierzchni ciała. Łagodzące końcówki urządzenia chłodzą miejsce uderzone promieniem lasera, co powoduje znikome niekomfortowe odczucia.

Laserowa depilacja to zabieg trwający krótki czas, jednak by niepożądane owłosienie zniknęło na dobre, konieczne jest powtórzenie zabiegów. W gabinetach używany jest sprzęt wysokiej jakości, posiadający wiele dodatkowych funkcji. Dzięki profesjonalnym urządzeniom, każdy zabieg przebiega szybko i prawie bezboleśnie, a pozytywne efekty widoczne są już po pierwszym seansie.

Artykuł powstał we współpracy z https://proclinic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *