Jak skutecznie chronić skórę przed szerokim spektrum promieniowania UV?

Ochrona przeciwsłoneczna to bezdyskusyjnie obowiązkowy element codziennej, dopasowanej do potrzeb, a przede wszystkim skutecznej pielęgnacji skóry. Szkodliwe promienie UV docierają do nas bowiem niezależnie od pogody, czy pory roku. Przenikają przez zachmurzone niebo, a nawet szyby samochodów, destrukcyjnie wpływając na jej kondycję.

Bez odpowiedniego zabezpieczenia przed nimi, narażamy się na naprawdę poważne konsekwencje, których właściwie bez wysiłku można uniknąć. Jak? Oczywiście dzięki regularnemu stosowaniu kosmetyków z SPF. Marka mesoestetic® posiada ich całą gamę – poznajcie dopasowaną do każdego typu skóry linię mesoprotech®.

Efektowny kapelusz, czy modna czapka z daszkiem nie wystarczą, aby w ciepły, wiosenny dzień ochronić się przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych na skórę. Jej odpowiednie zabezpieczenie to w przeważającej części całoroczna pielęgnacja twarzy i ciała kosmetykami z wysokim SPF. Dlaczego to takie ważne i z czego wynika przekonanie, że jest to profilaktyczne działanie prozdrowotne? Chodzi oczywiście o niszczący wpływ promieniowania UVA i UVB. Wyłącznie regularna aplikacja preparatów z filtrami może obniżyć ryzyko wystąpienia nowotworów skóry, zapobiegać postępującym procesom fotostarzenia i wpływać na zabezpieczenie skóry dotkniętej trądzikiem, czy przebarwieniami przed rozwojem stanu chorobowego.

SPF, czyli współczynnik ochrony przeciwsłonecznej, jest stosunkiem ilości czasu, jaki jest potrzebny do powstania oparzenia słonecznego w przypadku zastosowania ochrony przeciwsłonecznej, do czasu w jakim poparzenie może powstać na skórze niezabezpieczonej. W oparciu o najnowszą wiedzę naukową, wykorzystując innowacyjne metody, marka mesoestetic® opracowała linię mesoprotech®, której siła tkwi w fotoprotekcji o szerokim spektrum działania.

Skuteczna ochrona skóry przed promieniowaniem: linia mesoprotech® od mesoestetic®

Wspomniana fotoprotekcja o szerokim spektrum działania to wysoka, kompleksowa ochrona przed różnymi rodzajami promieniowania widzialnego i niewidzialnego: UVA, UVB, światłem widzialnym (HEV) i promieniowaniem podczerwonym (IR). Zapewnia ją innowacyjny mesoprotech® complex – kompleks fotoprotekcyjny będący połączeniem filtrów biologicznych i/lub chemicznych, zapewniających maksymalną skuteczność. Znalazł się on w każdym z serii kosmetyków mesoprotech®, jednak poszczególne formuły zostały opracowane tak, by odpowiadać potrzebom każdej, nawet tej szczególnie wymagającej, nadwrażliwej cery. Dodatkowo, preparaty wzbogacono o collagen pro-47 – specjalny składnik aktywny o działaniu anti-aging, który chroni i wzmacnia kolagen typu I, poprawiając elastyczność i sprężystość skóry.

Ultralekki fluid SPF50+ do skóry normalnej i mieszanej mesoprotech® light water antiaging veil

160 zł/50 ml

Ultralekki fluid SPF50+ stworzony dla skóry normalnej i mieszanej. Zawiera mesoprotech® complex, collagen pro-47 oraz kwas hialuronowy, dzięki czemu zapewnia zarówno wysoką ochronę przed promieniowaniem, jak i optymalny poziom nawilżenia.

Lekki fluid SPF 50+ mesoprotech® do skóry mieszanej, tłustej i wrażliwej mineral matt antiaging fluid

170 zł/50 ml

Lekki fluid SPF 50+ dopasowany do potrzeb skóry mieszanej, tłustej i wrażliwej. Gwarantuje wysoką fotoprotekcję, a dzięki cząsteczkom matującym – matowo-pudrowe wykończenie. Zawarte w nim składniki nie działają komedogennie, dlatego preparat jest w pełni bezpieczny dla wrażliwej skóry.

Krem ochronny dla skóry z przebarwieniami i nierównomiernym  kolorytem mesoprotech® melan 130 pigment control

190 zł/50 ml

Krem stworzony dla skóry ze skłonnością do powstawania przebarwień. Wzbogacony o azeloglicynę hamującą przepływ melaniny do melanocytów i keratynocytów. Dzięki zawartości pigmentów nie bieli – zapewnia skórze jednolity, naturalny odcień.

Ochronny sztyft przeciwsłoneczny mesoprotech® sun protective repairing stick do stosowania w miejscach wrażliwych

105 zł/4,5g

Ochronny sztyft przeciwsłoneczny odpowiedni dla każdego typu skóry. Idealnie sprawdza się do stosowania w miejscach wrażliwych. Skutecznie chroni blizny, delikatną skórę wokół oczu, ust, a także miejsca, w których występują przebarwienia.

Mgiełka do twarzy SPF50+ mesoprotech® antiaging facial sun mist

175 zł/60 ml

Mgiełka do twarzy SPF50+ o ultralekkiej konsystencji, doskonała do reaplikacji na makijaż. Stanowi uzupełnienie innych produktów z serii mesoprotech®. Zapewnia wysoką ochronę przed promieniowaniem, a dzięki zawartości antyoksydantów wykazuje działanie anti-aging. Sprawdzi się w przydatku wszystkich typów skóry i może być stosowania w dowolnym momencie dnia – jej formuła umożliwia równomierną aplikację bez konieczności rozprowadzenia i wmasowania.

Mgiełka do ciała SPF 30+ mesoprotech®antiaging body sun mist

200 zł/200 ml

Lekka, odświeżająca mgiełka do ciała. Idealna do stosowania w dowolnym momencie dnia.Zapewnia kompleksową fotoochronę, a dzięki zawartości antyoksydantów wykazuje działanie anti-aging.

Więcej na: https://www.mesoestetic.pl/linie/mesoprotech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *