Jak prawidłowo malować rzęsy?

Jak prawidłowo malować rzęsy?

Rzęsy są najważniejszym elementem kobiecego wyglądu. To one w głównej mierze decydują o atrakcyjności i dodają uroku całej twarzy. W tej kwestii nie zmieniło się nic o dziesięcioleci – wystarczy popatrzeć na długie ciemne rzęsy aktorek kina niemego, przez filmy z ikoną mody i urody Marilyn Monroe, aż po długie rzęsy dzisiejszych gwiazd kina, blogerek, vlogerek czy IT-girls. Ich makijaż jest dosyć istotny – źle pomalowane mogą zepsuć cały efekt. Jak prawidłowo tuszować rzęsy? Oto mini – poradnik.

1. Nie liczy się ilość warstw tuszu, lecz jakość maskary. Dobrze wybierać taką, która zawiera pigmenty wysokiej klasy i ma nieco pudrową konsystencje – dzięki temu nie poskleja rzęs, lecz je doskonale wyeksponuje. Zły tusz do rzęs może niestety niszczyć i wysusza włoski. Gdy te zaczną wypadać ratunek zostaje tylko jeden – odżywki do rzęs mogą odbudować rzęsy od podstaw i sprawić, że zaczną rosnąć szybciej.

2. Zwracaj uwagę na spiralkę – im większa i im szerszy rozstaw włosków na główce – tym gorzej maluje dany tusz. Przy wyborze maskary warto kierować się nie tylko kształtem spiralki, ale również tworzywem, z jakiego jest wykonana.. Najlepiej maluje rzęsy silikonowa spiralka, która nie tylko precyzyjnie je rozdziela, ale również dobrze rozczesuje.

3. „Pompowanie” szczoteczki podczas nabierania maskary – ten trick zna każda z nas i często robimy to nieświadomie, ale niestety to główna przyczyna szybszego zasychania i zbrylenia się tuszu. Taki gest produkuje nieładne grudki, które osadzają się na rzęsach podczas makijażu.

4. Rzęsy maluj od nasady – wówczas spiralka doskonale je czesze i rozdziela. Dobrym trikiem podczas malowania jest tzw ruch zygzakowy spiralki, czyli delikatne poruszanie nią na boki tak, by całe rzęsy pokryły się odpowiednią warstwą maskary.

5. Częstym błędem jest również czekanie, aż pierwsza warstwa maskary wyschnie i dopiero nakładanie kolejnej. Najlepiej pracuje się na wilgotnym tuszu – wówczas uda się uniknąć posklejanych rzęs.

6. Unikaj zalotki do rzęs – częste jej stosowanie niszczy i bardzo osłabia rzęsy. Tymczasem kluczem do pięknych rzęs jest ich odżywianie i pielęgnacja – bez tego nie pomoże nawet najlepsza maskara.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *