Jak powinna wyglądać luksusowa garderoba?

Marzenie każdej miłośniczki mody. Luksusowa garderoba w osobnym pokoju lub w wydzielonym aneksie, na przykład w sypialni. Tu każda sukienka i płaszcz, para butów, bransoletka lub krawat ma swoje miejsce. Ukryte lub wyeksponowane – wybór należy do Ciebie.

Specjalny pokój na ubrania

Na garderobę walk-in zajmującą pomieszczenie mogą pozwolić sobie nieliczni. To luksusowe rozwiązanie jest najbardziej wygodnym sposobem na przechowywanie odzieży i dodatków. Może, a nawet również powinno, cieszyć nasze oczy i budzić zazdrość gości. Aby tak się stało warto zadbać o projekt przemyślany pod względem rozwiązań funkcjonalnych oraz doboru wykończeń. Wykonana na wymiar garderoba, jest jak uszyte na miarę ubranie, czyli pasuje idealnie.

Każda rzecz na swoim miejscu

Nasze ubrania wyrażają nas samych. Bez względu na to, czy gustujemy w miękkich kaszmirach, szytych u krawca garniturach czy kolekcjonujemy ręcznie robione buty. Naturalne jest, że chcemy je przechowywać we właściwy dla nich sposób i efektownie eksponować, adekwatnie do ich piękna i wartości. Dlatego w zabudowie powinny pojawić się sekcje przystosowane do odwieszania różnej długości odzieży. Wysuwne półki na swetry, wysuwne wieszaki na spodnie, ustawione pod kątem półki na buty, szuflady z przeszklonym frontem i organizerami na biżuterię i drobne akcesoria. Projektując garderobę walk-in warto pomieszać ze sobą rożnego rodzaju rozwiązania służące do przechowywania. A w każdym z nich przewidzieć oświetlenie, które nie tylko będzie pomocne w odnalezieniu szukanych rzeczy, ale również zbuduje atmosferę we wnętrzu.

Luksusowa garderoba - jak powinna wyglądać? Przeczytaj na PoradyKobiety.pl

Luksusowa garderoba to detale

Luksusowa zawartość wymaga adekwatnej oprawy. W ten sposób zaprojektowana jest nowa garderoba polskiej marki ZAJC. Znajdziemy w niej otwarte półki zawieszone na regale, którego plecy pokryte są skórą. Sąsiaduje z nimi modna szafa-witryna, wewnątrz której znajduje się komoda z przegródkami i szufladkami na akcesoria oraz wysuwne wieszaki na spodnie. Inna przeszklona jednostka przeznaczona jest na kolekcję butów. Wyeksponują je ustawione pod kątem półki, na których zmieszczą się dwa rzędy obuwia. Kolejna witryna służy do przechowywania ubrań na wieszakach. Warto podkreślić, że marka daje możliwość spersonalizowania ich monogramem. W pokoju-garderobie nie powinno zabraknąć komody-wyspy. Przyda się na drobne części ubioru oraz na biżuterię, która jest pięknie eksponowana w organizerach pod szklanym blatem. W modelu ZAJC jego część wykonana jest z marmuru nero marquina, co podkreśla ekskluzywny charakter mebli.

Na co jeszcze zwrócić uwagę projektując pokój-garderobę? – Na pewno warto zadbać o spójny, elegancki charakter aranżacji. W tym celu proponujemy zastosowanie na fragmencie ściany modnych lameli, ale o bardziej nowoczesnych, trójkątnych formach. Zestawić je można z gładką płaszczyzną forniru, którym pokryto fragment ściany oraz drzwi – komentuje Justyna Zajc, współwłaścicielka marki ZAJC. www.zajc.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *