Jak dokonać dobrego wyboru okularów przeciwsłonecznych?

Jak dokonać dobrego wyboru okularów przeciwsłonecznych?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że okulary przeciwsłoneczne to nie tylko atrakcyjny element ubioru, ale przede wszystkich ochrona dla naszych oczu. Dlatego wyboru trzeba dokonywać rozważnie.

Istnieje wiele trendów w modzie, sprawa tyczy się również wszelkich dodatków, a co za tym idzie również i okularów. Fakt, że okulary przeciwsłoneczne są idealnym dopełnieniem stylizacji, nie tylko w okresie letnim, ale również zimą. Jednak nie to jest najważniejsze. Okulary przeciwsłoneczne mają przede wszystkich chronić nasze oczy przed promieniowaniem. I to tej zasady powinniśmy przestrzega, decydując się na ich zakup.

Udaj się do optyka

Musisz wiedzieć, że samodzielny wybór okularów może być nawet szkodliwy dla zdrowia. Szkopuł tkwi w odpowiednim doborze soczewek, tak, aby skutecznie chroniły Twoje oczy. Okulary zakupione na bazarze z pewnością się nie sprawdzą w tej kwestii. Być może będą modne i idealnie dopasowane do Twojego gustu, jednak z pewnością nie ochronią Twojego wzroku przed słońcem. Najlepszym wyborem jest udanie się optyka. Tam specjalista doradzi i dobierze odpowiednie soczewki.  Dobre okulary nie muszą być nudne. Otrzymasz fachową pomoc również w zakresie wyboru odpowiednich oprawek.

Dobierz oprawki

Istnieje wiele różnych modeli i kolorów oprawek. Z pewnością wraz z fachową pomocą wybierzesz dla siebie te idealne. Mogą to być oprawki cienkie, bądź też grubsze, plastikowe, w różnorodnych modnych kolorach takich jak: turkus, pomarańcz, czerwień itp. Musisz wiedzieć, że czarne oprawki nie specjalnie komponują się z ziemistą cerą. Mogą sprawiać wrażenie niezdrowej. Gdy masz ciemną bądź oliwkową cerę – postaw na oprawki brązowe, brzoskwiniowe, kremowe lub złote. Do chłodnej karnacji idealne będą te w kolorze srebrnym, niebieskim, czerwonym, śliwkowym czy szarym. Oprawki również warto dobierać odpowiednio do kształtu twarzy. Tak na przykład to owalnej twarzy pasuje niemal każdy rodzaj oprawek. Jednak posiadaczki kwadratowej twarzy powinny pomyśleć o zakupie nieco zaokrąglonych okularów, aby nadać twarzy kontrastu. Okrągła twarz potrzebuje zaś kontaktu w postaci kwadratowych oprawek. Zaś trójkątna twarz idealnie skomponuje się z cienkimi oprawkami. Posiadaczki twarzy w kształcie odwróconego trójkąta spodobają się sobie w oprawkach, które optycznie poszerzą górną cześć twarzy i zwężą dolną. Podłużna twarz wymaga oprawek, które optycznie skrócą twarz, np. grube ramki ze zdobieniami.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: http://studiooptyczne9.pl/porady/wybor-okularow-przeciwslonecznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *