Jak dobierać eleganckie sukienki do okazji?

Jak dobierać eleganckie sukienki do okazji?

Każda kobieta w swojej szafie ma eleganckie kreacje, dzięki którym wygląda pięknie i stylowo w różnych okolicznościach. Niestety, pomimo ogromnego wyboru rozmaitych fasonów i kolorów sukienek, wiele kobiet nadal nie potrafi w odpowiedni sposób dobrać dla siebie kreacji. Mowa tutaj zarówno o doborze fasonu do figury, jak również wyborze odpowiedniej sukienki na określone okoliczności.

W przypadku, gdy elegancka sukienka dobrana jest nieodpowiednio do figury, to kobieta szkodzi przede wszystkim sobie, nie eksponując swoich atutów, a podkreślając często niedoskonałości sylwetki. Tymczasem zły dobór sukienki do okoliczności może sprawić, że nie tylko będziemy wyglądać nie na miejscu, ale również wzbudzimy negatywne uczucia w innych gościach czy zawstydzenie albo oburzenie w gospodarzach, który zaprosili nas na dane wydarzenie. I może to skutkować dłuższymi konfliktami czy nawet brakiem zaproszenia w przyszłości. Oto kilka raz, jak dobierać eleganckie sukienki stosowanie do okoliczności, na które je zakładamy.

Kreacja na ślub

Jedną z najczęstszych imprez rodzinnych, na której spotyka się całe grono bliskich jest ślub i wesele. Oczywiście, wymagają one odpowiedniego stroju dopasowanego do okoliczności. Trzeba mieć na uwadze, że choć eleganckie sukienki ogólnie są dobrze widziane na tego rodzaju uroczystościach, to jednak nie wszystkie będą dobrze wyglądały podczas ślubu i wesela. Przede wszystkim, dobrze jest zadbać o odpowiednią długość. Najlepiej, gdy sukienka sięga okolic kolan – za krótka będzie wyglądała wyzywająco, zwłaszcza gdy ślub ma mieć miejsce w kościele. Długa może przeszkadzać, ale na pewno jest bezpieczniejszym ubiorem – o ile nie będzie zbyt wystawna. Kobieta zaproszona na ślub i wesele powinna wyglądać pięknie i elegancko, ale nie może przyćmić panny młodej. Z tego powodu sukienka nie powinna być bardzo jasna – lepiej zrezygnować z bieli oraz ecru. Dobrym wyborem będą kolory klasyczne oraz pastelowe. I choć mała czarna pasuje praktycznie na wszystkie okazje, to jednak dobrze jest zastanowić się nad jej wyborem, zwłaszcza gdy jest bardzo prosta i wręcz „żałobna”. Niewiele osób zwróci z pewnością na to uwagę, ale jeśli zdecydujemy się na coś czarnego, to warto, aby było to ozdobne, np. elegancka sukienka z dodatkiem świecących kamyków, cekinów czy brokatu.

Bankiet w pracy

W przypadku, gdy wybierane są eleganckie sukienki na bankiet do pracy, trzeba zastanowić się nad okolicznościami, w których odbywa się bankiet, a także nad specyfiką firmy i zaproszonymi gośćmi. Jeśli jest to np. impreza z okazji Sylwestra, to oczywiście można pozwolić sobie na więcej, zarówno jeśli chodzi o wielkość dekoltu, jak również długość samej sukienki. W przypadku bankietu z oficjalnymi, ważnymi gośćmi, który organizowany jest z istotnej dla rozwoju firmy okazji, a do tego nie jest bankietem wieczorowym, a raczej popołudniowym – doskonale sprawdzą się sukienki koktajlowe. Warto wybierać raczej stonowane kolory, które nie zaburzą wizerunku profesjonalistki. Jeżeli jest to eleganckie przyjęcie wieczorowe, to rzecz jasna wybór eleganckich sukienek automatycznie jest nieco większy, bo można zdecydować się na kreacje bardziej błyszczące, np. z satyny. Tutaj szefostwo powinno podpowiedzieć, jakie stroje są oczekiwane – jeżeli np. jesteśmy z jakiegoś powodu mówcami, to strój powinien być elegancki, kobiecy, ale jednocześnie dość powściągliwy, czyli warto zrezygnować z bardzo głębokich, odsłaniających wdzięki dekoltów i zdecydowanie zbyt krótkich sukienek na rzecz np. dekoltu bogato zdobionego albo sukienki, która podkreśla sylwetkę, jednak nie eksponuje atutów..

Eleganckie sukienki można znaleźć np. w sklepie Danhen pod adresem http://www.danhen.com/pol_m_Sukienki-182.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *