Hipoalergiczny środek do prania bezpieczny dla skóry dziecka

Skóra dziecka jest niezwykle wrażliwa. Dobór środków do prania wymaga od nas uważności – produkty powinny nie tylko doskonale oczyszczać tkaniny z zabrudzeń, ale i nie zawierać w sobie intensywnie działających substancji. Nie wystarczy, by był tylko hipoalergiczny. Jakie zatem powinien mieć cechy? Przedstawiamy je w artykule!

Hipoalergiczne środki do prania

Szukając produktów bezpiecznych dla delikatnej, dziecięcej skóry, stawiajmy przede wszystkim na hipoalergiczny płyn do prania lub proszek o tych właściwościach. Dzięki temu zyskamy pewność, że jego działanie nie podrażni, a skład jest wolny od intensywnie działających substancji. Warto unikać produktów zapachowych – składniki odpowiedzialne za kompozycje zapachowe mogą wywoływać reakcje alergiczne i utrzymywać się w powietrzu nawet przez dwa lata od pozbycia się produktu! Hipoalergiczne środki do prania przechodzą szereg testów i badań laboratoryjnych, podczas których sprawdza się ich bezpieczne działanie. Nadają się zatem do częstego prania, które przy dziecku jest konieczne.

Hipoalergiczny proszek dezynfekujący – czy to możliwe?

Przy praniu tkanin, które będą mieć styczność z wrażliwą skórą dziecka, ważne jest nie tylko to, by skład był wolny od alergenów i groźnych substancji. Istotne jest również, by środek piorący usuwał z pranych materiałów zanieczyszczenia, które mogą podrażniać, wywoływać reakcje alergiczne, a nawet powodować choroby. To między innymi bakterie, grzyby czy roztocza kurzu domowego. Proszki i płyny do prania Mr. ZIGGI łączą w sobie obydwie właściwości. Są zarówno hipoalergiczne, jak i dezynfekujące. W ten sposób zyskujemy pewność, że kontakt tkaniny ze skórą dziecka będzie całkowicie bezpieczny!

Dodatkową zaletą produktów Mr. ZIGGI jest możliwość dezynfekcji materiałów podczas zwykłego prania w 40 stopniach Celsjusza (podczas gdy zwykłe proszki pozwalają jedynie na dezynfekcję termiczną w bardzo wysokich temperaturach, 85 i 90 stopni Celsjusza). Po sprawdzeniu metek (więcej o ich rozpoznawaniu znajdziesz tutaj: https://mr-ziggi.pl/oznaczenia-prania-na-ubraniach/) zdamy sobie sprawę z tego, że niewiele materiałów znosi tak wysokie temperatury. Dlatego wybranie produktu do prania, który dezynfekuje w znacznie łagodniejszych warunkach, nie wpłynie negatywnie na jakość struktury włókien tkanin. Stawiając na środki Mr. ZIGGI możemy być spokojni – skóra dziecka i jego ubranka będą bezpieczne!

Co prać w środkach hipoalergicznych?

Produkty hipoalergiczne nadają się nie tylko do prania ubranek. Jeśli zależy nam na zminimalizowania ryzyka pojawienia się u dziecka reakcji alergicznych, należy zadbać również o czystość innych materiałów. Częstego prania wymagają między innymi:

  • kocyki;
  • pościel;
  • ręczniki;
  • tekstylne zabawki.

Na tych rzeczach gromadzi się mnóstwo roztoczy kurzu domowego, które żywią się złuszczonym ludzkim naskórkiem. Pranie ich w środku dezynfekującym i hipoalergicznym pozwoli nam się ich pozbyć, tym samym uwalniając się od ryzyka pojawienia się reakcji alergicznych i podrażnień na skórze dziecka.

Hipoalergiczny środek do prania bezpieczny dla skóry dziecka

Podsumowując – aby zadbać o bezpieczeństwo skóry naszego dziecka, wybierajmy środki piorące o delikatnym, ale i skutecznym działaniu. Hipoalergiczne produkty o właściwościach dezynfekujących będą najlepszą opcją. Z ich korzyści będą czerpać wszyscy domownicy, ciesząc się najlepszymi efektami prania!

Jedna odpowiedź do “Hipoalergiczny środek do prania bezpieczny dla skóry dziecka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *