Henna brwi u kosmetyczki czy w domu? Wszystko o brwiach

Jak wygląda Twój poranek? U większości z nas sprowadza się on do błyskawicznego wykonywania kolejnych czynności. Szybki prysznic, ułożenie włosów, lekki makijaż, śniadanie, ogarnięcie rodziny… A gdyby tak każdego dnia zaoszczędzić kilka minut o poranku? Henna brwi to jeden z tych zabiegów, które pozwalają Ci zrezygnować z wykonywania dodatkowych czynności podczas codziennego makijażu. Decydując się na nią, nie musisz już sięgać po kredki czy pomady, by podkreślić ramy swojego oka. Sprawdź, czym właściwie jest henna i czy zabieg ten wykonać u kosmetyczki, czy może w zaciszu własnego domu.

Henna – a co to takiego?

Z pewnością całe mnóstwo kobiet słyszało o hennie. Niektóre kojarzą ją właśnie z brwiami, inne z przyciemnianiem rzęs, a jeszcze inne wykorzystują ją do farbowania włosów. Henna to barwiący proszek, pochodzenia roślinnego. Pozyskuje się ją z lawsonii bezbronnej – krzewu, rozwijającego się w gorącym klimacie. Henna wykorzystywana jest przez kobiety na całym świecie. Może być stosowana do barwienia skóry, np. podczas wykonywania tymczasowych tatuaży, a także do przyciemniania włosów. Odpowiednia mieszanka może dawać różnorakie kolory – od czerni przez brąz i grafit oraz odcienie zieleni, aż po głęboką czerwień. Wiele pań korzysta z henny, farbując włosy na rudo.

Hennę wykorzystują również kosmetyczki. Przyciemnianie brwi henną to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach piękności. Zwykle trwa on kilkanaście, kilkadziesiąt minut, a efekt widoczny jest od razu. Jak wygląda henna brwi u kosmetyki?

Henna brwi u kosmetyczki

Zabieg przyciemniania brwi u kosmetyczki wykonuje niemal każde studio urody. Czasem zdarza się, że możemy odnaleźć go również w ofertach salonów fryzjerskich. Wybierając miejsce, w którym poddamy się temu zabiegowi, sprawdźmy wcześniej jego rekomendacje. Dobrym rozwiązaniem może być także zapytanie koleżanek o polecenie właściwego salonu.

Henna brwi u kosmetyczki zwykle połączona jest z ich regulacją. Na początku więc specjalistka usunie niesforne włoski i nada brwiom odpowiedni kształt. W tym celu używany jest wosk do depilacji lub pęseta – wszystko zależy od długości, ilości i gęstości włosków.

Po regulacji brwi u kosmetyczki następuje proces ich przyciemniania. Na odtłuszczone włoski nakładana jest henna w odpowiednim kolorze, dobranym do urody klientki. Produkt pozostaje na brwiach przez kilka do kilkunastu minut. Im dłużej henna jest na włoskach, tym będą one ciemniejsze. Następnie następuje zmycie produktu – efekt zabiegu widoczny jest od razu i utrzymuje się od do tygodni. Warto wiedzieć, że henna wymywana jest stopniowo.

Henna brwi u kosmetyczki czy w domu?

Koszt regulacji brwi oraz henny u kosmetyczki w renomowanym salonie to około 30-60 zł. Wiele pań decyduje się więc na ekonomiczne, domowe rozwiązanie. Zakup henny w drogerii to koszt od 5 do 15 zł, a nałożenie jej na brwi nie jest trudne. Taki zabieg może jednak wiązać się z zaskakującym rezultatem. Nieprecyzyjne nałożenie henny, zły dobór koloru lub zbyt długi czas trzymania produktu na brwiach mogą skutkować naprawdę groteskowym efektem. Warto wiedzieć, że hennę niełatwo jest usunąć z tak zafarbowanych włosków. Jeśli więc chcesz uniknąć zbyt intensywnego efektu, zdecyduj się na brwi u kosmetyczki.

Henna brwi jest niezwykle popularna, jednak wybór odpowiedniego salonu kosmetycznego może okazać się kluczowy. Jeśli mieszkasz w Warszawie, warto zdecydować się na wizytę w Bodybar na warszawskim Mokotowie. To miejsce, w którym specjaliści zajmą się Tobą kompleksowo. Wykonasz nie tylko regulację i hennę brwi u kosmetyczki, lecz także zadbasz o swoją skórę, paznokcie oraz kondycję. Zafunduj sobie wyjątkową stylizację brwi już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *