Gąbki do makijażu – Beautyblender kontra Real Techniques

Gąbki do makijażu – Beautyblender kontra Real Techniques

Coraz więcej kobiet decyduje się na zakup gąbek do nakładania podkładu i korektora. Poza ciekawością kierują się też licznymi dobrymi opiniami, które na ich temat można przeczytać w internecie. Najbardziej popularnymi produktami w tej kategorii są gąbki od firm Beautyblender i Real Techniques.

Gąbka od Beautyblender

  • Nie da się ukryć, że świat wizażu oszalał na punkcie różowej gąbeczki do podkładu i korektora. Nic dziwnego, ponieważ nie tylko jest oryginalnym gadżetem, ale przede wszystkim świetnie spełnia swoje funkcje – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący sklep internetowy Kosmetykomania.

Cechą charakterystyczną gąbki od Beautyblender są unikalny, jajowaty kształt oraz pluszowy materiał, opracowany specjalnie dla marki. Materiał ten ma otwartokomórkową strukturę, dzięki której gąbka po namoczeniu wypełnia się niewielką ilością wody. Jest to duża zaleta, ponieważ w ten sposób gąbka nasączona jest produktem, ale nie wchłania go.

Dzięki temu gadżetowi możliwe jest stworzenie idealnego makijażu pozbawionego smug. Jednocześnie, stosowanie Beautyblendera (jak potocznie nazywane są gąbeczki) pozwala uniknąć dużych strat produktu. Przy pomocy gąbeczki można nałożyć puder, róż w kremie, podkład oraz innego rodzaju produkty przeznaczone do makijażu twarzy.

Gąbka od Real Techniques

Inną firmą, która w swojej ofercie ma wysoko oceniane gąbki do makijażu jest Real Techniques. Produkt tej marki to gąbka Miracle Complexion Sponge 3 w 1, co w jej przypadku oznacza specjalne wyprofilowanie – dzięki zaokrąglonym brzegom można łatwo, precyzyjnie i równomiernie aplikować płynne podkłady na policzki i czoło, za pomocą spiczastej końcówki ukryć miejscowe niedoskonałości, a przy pomocy ściętego boku można nałożyć produkt w okolicy oczu i nosa.

Poza płynnymi podkładami, Miracle Complexion Sponge można stosować do nakładania innych produktów do makijażu, nie tylko w płynie, ale i w kremie czy kamieniu. Świetnie nadaje się także do nakładaniu różu, bronzera, korektora a nawet cieni do powiek (dzięki gąbce można uzyskać tzw. efekt makijażu HD).

Którą wybrać?

Gąbki od Real Techniques i Beautyblender to produkty wysokiej jakości, bardzo cenione również przez profesjonalnych makijażystów. Różnią się jednak między sobą materiałem wykonania i kształtem, dlatego każda z pań powinna rozważyć zakup gąbki względem osobistych preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *