Fotele kosmetyczne – czym kierować się przy zakupie?

Samodzielna aranżacja własnego gabinetu kosmetycznego to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla młodych przedsiębiorców, stawiających pierwsze kroki w tej branży. Ważny jest nie tylko wygląd zewnętrzny oraz reklama, ale przede wszystkim to co znajduje się wewnątrz salonu. Dzisiaj skupimy się na jednym z podstawowych elementów wyposażenia, czyli fotelach kosmetycznych. Czym kierować się przy wyborze? Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Praktyczne zastosowanie czy komfortowe użytkowanie?

To pytanie bez wątpienia pojawia się w głowie, każdej osoby odpowiedzialnej za wystrój gabinetu kosmetycznego. Na co w tej sytuacji postawić? Na wygląd czy funkcjonalność? O czym wspominaliśmy na samym wstępie fotel kosmetyczny jest podstawą wyposażenia każdego salonu, bowiem to właśnie dzięki jego obecności możliwe jest przeprowadzenie kompleksowych zabiegów na twarz i ciało. W związku z tym nowy mebel powinien wyróżniać się przede wszystkim uniwersalnym zastosowaniem oraz łatwością użytkowania. Aktualnie dużą sympatią właścicieli salonów kosmetycznych, cieszą się modele wyposażone w elektryczną regulację wysokości, które umożliwiają szybkie dostosowanie fotela, zarówno do potrzeb Klienta, jak i pracownika gabinetu. Dodatkowo profesjonalny fotel kosmetyczny powinien posiadać także wygodne podłokietniki i podnóżek, co z kolei zapewni wysoki komfort i wygodę jego użytkowania. Ponad to fotel charakteryzować musi się stabilną i solidną konstrukcją, materiał użyty do wykonania obicia powinien być mocny i wytrzymały, a także łatwy w utrzymaniu w czystości.

Profesjonalny fotel kosmetyczny – gdzie kupić?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, należy zastanowić się także na gabarytami oraz ilością nowych sprzętów w nowym miejscu pracy. Pamiętajmy, że dane pomieszczenie powinno być funkcjonalne, co dodatkowo ułatwi wykonywanie obowiązków zatrudnionym pracownikom. Jeżeli zależy nam na tym by wyposażenie naszego salonu kosmetycznego spełniało wszystkie wyżej wymienione warunki to wówczas, najlepszym i zarazem najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty sprawdzonego dystrybutora, specjalizującego się w zaopatrywaniu salonów fryzjerskich, salonów urody, strefy Spa&Wellness itp. Jednym z wiodących dystrybutorów na polskim rynku jest firma BiNatrual. W tym wypadku chętni klienci mogą obejrzeć fotele kosmetyczne znajdujące się w ofercie sprzedażowej z bliska, wystarczy tylko, że udadzą się oni do showroomu zlokalizowanego przy ulicy Bora Komorowskiego w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *