Dwutlenek węgla w służbie urody. Czy karboksyterapia jest dla ciebie?

Karboksyterapia to terapia z wykorzystaniem medycznego dwutlenku węgla. Jest to jeden z najskuteczniejszych zabiegów współczesnej medycyny estetycznej o szerokim zastosowaniu: redukuje cienie pod oczami, likwiduje nadmiar tkanki tłuszczowej w trudnych miejscach, zwiększa jędrność skóry, zmniejsza widoczność rozstępów i cellulitu, zapobiega wypadaniu włosów, a także pomaga zrewitalizować skórę na dłoniach, twarzy i dekolcie.

Nieoczywiste właściwości dwutlenku węgla

Dwutlenek węgla nie wszystkim kojarzy się z gabinetem medycyny estetycznej. Tymczasem karboksyterapia jest znaną, sprawdzoną i bezpieczną metodą poprawy wyglądu skóry i rozwiązaniem wielu problemów estetycznych.

Działanie medycznego dwutlenku węgla w karboksyterapii pozwala intensywnie dotlenić obszar zabiegowy i dostarczyć do niego olbrzymią dawkę substancji odżywczych, co z kolei prowadzi do intensywnej regeneracji uszkodzonych tkanek. Jak w wielu zabiegach kosmetologicznych, także i w karboksyterapii dochodzi do wywołania kontrolowanego stanu zapalnego, co stymuluje organizm do uruchomienia naturalnych procesów naprawczych. Terapia dwutlenkiem węgla wzmaga tworzenie włókien elastynowych i kolagenu, dlatego już kilka dni po zabiegu skóra jest wyraźnie wygładzona i ujędrniona – mówi dr Łukasz Preibisz, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej, właściciel kliniki Preibisz SkinDoctors.

Dr Łukasz Preibisz, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej

To jednak nie wszystko: karboksyterapia ma działanie biochemiczne, ale także mechaniczne. Przekształcając się w tkankach w kwas węglowy, uszkadza błony komórek tłuszczowych, prowadząc do rozbijania złogów tłuszczowych.

Karboksyterapia dla (niemal) każdego

Karboksyterapia zaliczana jest do zabiegów bezpiecznych. Z tego też względu lista przeciwwskazań do jej wykonania jest bardzo krótka i obejmuje standardowe punkty uniemożliwiające poddanie się również innym zabiegom kosmetologicznym takie jak m.in. choroby nowotworowe, ciąża, okres karmienia piersią, epilepsja oraz zakażenia w miejscu poddanemu zabiegowi.

Terapia dwutlenkiem węgla nie jest zabiegiem bolesnym, jednak w miejscu iniekcji może pojawić się delikatny dyskomfort. Najczęściej na terapię składa się seria 5-10 zabiegów, z czego każdy zajmuje 15-30 minut. Zabiegi należy wykonywać z tygodniowym odstępem. Karboksyterapia jako jedna z niewielu metod może być łączona z innymi procedurami zabiegowymi. Efekty pozabiegowe utrzymują się nawet do roku, jednak wiele zależy od trybu życia i dodatkowej pielęgnacji. Wskazaniami do karboksyterapii są niepoddające się innym metodom zasinienia pod oczami, utrata jędrności i wiotkość skóry, cellulit, rozstępy oraz blizny w dowolnym miejscu ciała, problemy z redukcją „upartej” tkanki tłuszczowej, wypadanie włosów i profilaktyka anti-age.

Chcąc osiągnąć najlepsze rezultaty, jakie oferuje karboksyterapia, warto korzystać z usług doświadczonych specjalistów. Klinika Preibisz Skindoctors gwarantuje przygotowanie indywidualnego planu zabiegowego dostosowanego do oczekiwanych efektów, doskonałą opiekę okołozabiegową i wsparcie merytoryczne w zakresie utrzymania rezultatów przeprowadzonych zabiegów.

Całe porfolio zabiegowe: https://www.preibisz.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *