Czym różnią się między sobą sukienki wieczorowe, balowe oraz koktajlowe?

Wyjątkowe okazje wymagają wyjątkowego stroju. O ile panowie mają sprawę dość prostą – zakładają na ogół garnitur – o tyle panie mogą postawić na sukienkę wieczorową, balową bądź koktajlową. Wiele kobiet nie wie, czym tak naprawdę różnią się te trzy sukienki. Podpowiadamy więc czym charakteryzują się sukienki wieczorowe, balowe oraz koktajlowe.

Jakie cechy charakterystyczne mają sukienki wieczorowe?

Sukienki wieczorowe to sukienki niezwykle eleganckie, które przeznaczone są na bardziej oficjalne okazje. Najczęściej są to suknie długie, które sięgają do kostek, a czasem nawet samej ziemi. Sukienki wieczorowe szyte są z bardzo dobrych jakościowo tkanin, co sprawia, że nosząca je kobieta może poczuć się naprawdę wyjątkowo.

Warto pamiętać, że poszczególne sukienki wieczorowe mogą się między sobą mocno różnić. Projektanci prześcigają się w kolejnych propozycjach. I tak wśród sukienek wieczorowych znajdują się zarówno te o klasycznym kroju A, które zwracają uwagę obcisłą górą i luźnym dołem, jak i sukienki ołówkowe idealne dla kobiet o perfekcyjnej figurze. Wiele kobiet chętnie sięga po sukienki wieczorowe o kroju syreny. Hitem są sukienki wieczorowe empire, czyli takie, w których odcięcie pojawia się już pod biustem, a materiał układa się naprawdę lekko.

Czym charakteryzują się sukienki koktajlowe?

Sukienki koktajlowe to także sukienki eleganckie, ale zdecydowanie mniej formalne niż sukienki wieczorowe. Powstały jako sukienki przeznaczone na popołudniowe przyjęcia w ogrodzie, podczas których kobiety popijały koktajle. Stąd też wzięła się ich nazwa. Sukienki koktajlowe poleca się paniom szukającym kreacji na takie okazje, jak:

  • wieczorne wyjście do restauracji;
  • firmowy bankiet;
  • uroczysty rodzinny obiad.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką sukienkę założyć również na przyjęcie weselne. Sukienki koktajlowe sięgają najczęściej do kolan bądź kończą się tuż za nimi. Odsłaniają ramiona, a dekolt w nich jest niewielki. Podkreślają talię, tworząc niezwykle kobiecą sylwetkę.

Czym charakteryzują się sukienki balowe?

Suknie balowe to suknie, w których każda kobieta po prostu lśni. Ich krój sprawia, że na myśl przychodzą nam suknie, które nosiły królowe i damy dworu. Takie suknie to zawsze luksusowe materiały. Zawsze sięgają one do samej ziemi. Są to suknie, obok których nie da się przejść obojętnie.

Sukienki wieczorowe, balowe i koktajlowe to sukienki eleganckie, które jednak mocno różnią się między sobą. Warto o tym pamiętać, wybierając stylizację na wielkie wyjście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *