Czapki damskie — czyli jak dbać o włosy zimą?

Czapki damskie — czyli jak dbać o włosy zimą?

Czapka to kluczowy element zimowej stylizacji. Spełnia ona przede wszystkim funkcję praktyczną — ma zabezpieczać  głowę i włosy przed zimnem, ale jednocześnie decyduje o całej prezencji. Warto mieć kilka ładnych czapek, które będą pasować do różnych okryć zimowych. Czapka w stonowanym kolorze świetnie pasuje do stylizacji klasycznych, ale energetyczne barwy czapek damskich są także warte naszej uwagi!

Jak dbać o włosy zimą?

Gdy na zewnątrz jest mróz — koniecznie osłaniaj głowę, nawet jeśli za tym nie przepadasz. Ciepła czapka damska zimowa chroni przed utratą ciepła, ale także zabezpiecza cebulki Twoich włosów przed uszkodzeniami. Gdy nie zakładasz czapki, narażasz się na przemrożenia swoich włosów, co objawia się nadmiernym ich wypadaniem i znacznym osłabieniem pozostałych cebulek włosowych. Okrycia głowy co prawda zaburzają wymianę tlenową skóry głowy (jeśli czapkę masz na głowie od 2 do 3 godzin dziennie) i często są powodem elektryzowania się czupryny, jednak skutki braku noszenia czapki damskiej są bardziej poważne. Odkryta głowa w zimie może się wiązać z :

  • poważnym zapaleniem zatok,
  • zapaleniem uszu,
  • przeziębieniem,
  • większą podatnością na infekcje.

Czapka — Twój modowy sprzymierzeniec

Warto wiedzieć, że przez odkrytą głowę ucieka ponad 40% ciepła, a to bardzo dużo. Niezastąpiona czapka damska osłoni przed zimnym wiatrem i wilgocią, a umiejętnie dobrana — podkreśli Twoją urodę. Kluczem udanej stylizacji jest wiedza, jakie kolory są dla nas najlepsze, w czym wyglądamy dobrze. W zimie nie musimy ubierać się szaroburo. Możemy się bawić kolorami i oryginalnymi fasonami, tworząc fantastyczne zimowe kompozycje strojów! Czapki zimowe damskie produkowane są w rozmaitych fasonach, wzorach i barwach. Najlepiej jest wybrać osobne czapki do stylizacji swobodnych i sportowych oraz osobne do eleganckich kreacji.

Czapki damskie — wybierz swój styl!

Bez względu na wiek i pozycję społeczną, dziś każdy w czasie chłodnej pory roku może wyglądać atrakcyjnie. Oczywiście, zabawna futrzana czapka z uszkami odpowiedniejsza będzie dla chichoczącej nastolatki, niż dla statecznej dyrektorki szkoły, ale warto wybierać czapki damskie, które nam się naprawdę podobają. Jeśli uwielbiamy barwne, wesołe pompony i znajdziemy np. okrycie głowy z taką bajecznie kolorową ozdobą, kupmy sobie właśnie taki model czapki damskiej!

Czapka może korespondować kolorem z kurtką lub płaszczem zimowym, ale dobrze jest, jeśli także komponuje się z torebką i butami. Innym rozwiązaniem jest wybranie kontrastowych lub mocnych kolorów czapki. Wtedy taka stylizacja nie jest przypadkowa, ale starannie zaplanowana. Bardzo popularne jest także stawianie na pasujący do siebie zestaw — czapkę damską, szalik i rękawiczki.

Wśród wielu propozycji każdy dziś  znajdzie dla siebie coś wyjątkowego. Warto zdecydować się na oryginalne zestawienia, które pokażą naszą osobowość. Trzeba pamiętać o tym, że w całym stroju to właśnie czapkę damską zimową zauważamy najpierw!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *