Chusta do noszenia – idealny wybór na wakacje z dzieckiem

Chusta do noszenia – idealny wybór na wakacje z dzieckiem

Wakacje w pełni! To idealny moment na znalezienie wymarzonego miejsca na tegoroczny urlop z dzieckiem. Wybór miejsc jest ogromny – wyjazd nad polskie morze, w góry, a może za granicę? Warto sprawdzić ofertę pobytu wcześniej. Ograniczeniem może być wiek maluszka, który spędzi z nami ten długo oczekiwany czas urlopu. Dlatego podczas pakowania na wakacyjny wyjazd warto zabrać ze sobą chustę do noszenia, która sprawdzi się w każdej sytuacji.

Dobrze przygotowany i przemyślany wyjazd to podstawa sukcesu i bezstresowych wakacji. Jedną z ważniejszych decyzji, jakie musimy podjąć podczas wyboru wakacji, jest miejsce noclegowe. Przeglądając oferty różnych hoteli czy ośrodków wypoczynkowych warto zwrócić uwagę na to, czy posiadają w swojej ofercie dodatkowe udogodnienia dla dzieci. Łóżeczka z dziecięcą pościelą, plastikowe sztućce, zabezpieczone kontakty, podnóżki i nakładki na toaletę w łazienkach, odpowiednie posiłki, place oraz sale zabaw, dodatkowe animacje to standard w dzisiejszych, rodzinnych hotelach. Pojawia się jeszcze pytanie – jak się zorganizować, gdy przyjdzie nam ochota na spacery po okolicy lub zwiedzanie najbardziej atrakcyjnych miejsc w pobliskich miasteczkach?

Zainwestuj w chustę do noszenia dzieci

Jednym z najlepszych wyborów na wakacyjny wyjazd będzie chusta do noszenia dzieci Didymos. Sytuacje, w jakich możemy się znaleźć podczas wakacyjnego urlopu pokazują, że dużo wygodniej jest nosić dziecko w chuście, niż męczyć się z ciężkim i nieporęcznym wózkiem.  W metrze, pociągu, autobusie, muzeum, kościele czy innych miejscach, które będziemy odwiedzać w czasie wakacji, dużo poręczniej i wygodniej rodzicom będzie przemieszczać się z dzieckiem w chuście. Nie będą musieli martwić się o to jak i czy dostanę się z wózkiem do konkretnego miejsca oraz gdzie zostawią wózek w razie takiej konieczności. Dodatkowo, noszenie dziecka na rękach w tłumie nie jest zbyt bezpieczne. Używanie chusty do noszenia dziecka uwalnia nas od tych problemów i daje możliwość posiadania obu rąk wolnych, dzięki czemu łatwiej i sprawniej będziemy mogli przemieszczać się i załatwiać konkretne sprawy w czasie wakacji.

Rodzinny urlop bez stresu

Wakacje to czas, który powinniśmy spędzić przede wszystkim na bezstresowym wypoczynku. Chcąc tego uniknąć nie warto zostawiać dziecko w hotelu, pod opieką przypadkowej opiekunki czy zostawiać maluszka dziadkom, którzy przez dwa tygodnie będą się nim zajmować. Małe dziecko niewiele zapamięta z wakacji spędzonych z rodzicami, mimo to pobyt w nowym miejscu pozytywnie wpłynie na jego rozwój i psychikę. Chusta do noszenia dzieci może być stosowana już od pierwszych tygodni życia, a poczucie rodzicielskiego ciepła i bliskości przyniesie wiele korzyści zarówno dla rodziców, jak i dla samego dziecka.

Warto pamiętać, aby nie przejmować się pozycją dziecka w chuście. Mimo, że na pierwszy rzut oka może się ona wydawać dla dziecka niewygodna, to okrągłe plecy, nóżki w pozycji żabki, ciałko odwrócone przodem do rodzica, to najbardziej prawidłowa pozycja dziecka. Decydując się na zabranie ze sobą chusty na wakacje możemy mieć pewność, że w ciepłe i słoneczne dni będzie spełniała funkcję przewiewnej oraz nie będzie odparzać skóry maluszka. Tkanina nie zawiera rakotwórczych dodatków, metali ciężkich, pH zawarte w materiale jest przyjazne dla skóry.

Dodatkowym plusem chusty jest możliwość jej różnego wiązania adekwatnego do wieku dziecka: w kieszonkę, na kangurka, w siodełko z supełkiem, a wesołe i letnie kolory wprowadzą nas w letni i wakacyjny nastrój już na etapie pakowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *