Botki – ulubiony element damskiej garderoby

Botki - ulubiony element damskiej garderoby

Wśród kobiecej garderoby są elementy, które cieszą się niezwykłą popularnością i sympatią chyba wszystkich pań, bez względu na ich wiek, upodobania, wykonywany zawód i status materialny. Botki skórzane są jednym z takich elementów. Uwielbiane przez niemal wszystkie kobiety, są jednym z najczęściej widywanym komponentem wielu modnych stylizacji, bez względu na porę roku.

Uniwersalność

Zarówno projektanci i znawcy mody, jak i kobiety, które uwielbiają nosić botki skórzane, zgodnie podkreślają, że ich największym atutem jest uniwersalność. Przejawia się ona w dwojaki sposób. Pierwszym z nich jest fakt, że pasują do stylizacji na każdą porę roku, bez względu na to, czy będzie to zima, wiosna, lato czy też jesień. Idealnie skomponują się z pozostałymi komponentami garderoby, które tworzą daną sezonową kreację.

Drugi aspekt uniwersalności wynika z faktu, że jest to część ubioru, która nie jest wymagająca i nie stawia twardych warunków. Mam tu na myśli fakt, że w przeciwieństwie do innych rodzajów obuwia, które pasują tylko do niektórych części garderoby, botki skórzane skomponują się niemal z każdą częścią stroju kobiety.

Skórzane! Ale, dlaczego?

Wciąż trwają dyskusje, czy lepiej nosić buty z tzw. skóry ekologicznej, a więc różnego rodzaju tworzyw sztucznych, które imitują skórę naturalną, czy korzystniej jest zakupić prawdziwe skórzane buty. Zdecydowanie, botki skórzane, ale nie tylko, również każdy rodzaj obuwia wykonanego ze skóry, znacznie góruje nad swoimi ekologicznymi alternatywami.

Skóra przede wszystkim jest elegancka i pięknie wygląda. Świadczy o klasie, guście i estetycznym wyważeniu. Skóra ekologiczna jest znacznie mniej prestiżowa i prezentuje się gorzej. Drugim argumentem przemawiającym o wyższości skóry naturalnej jest fakt, że dostosowuje się ona do kształtu stopy, dzięki czemu jest o wiele bardziej wygodna, a sam but po prostu wizualnie ładniej leży. Znowu podkreślmy tu fakt, że skóra naturalna jest wyrazem elegancji. Po trzecie wreszcie, skóra naturalna oddycha, co przekłada się na utrzymanie większej higieny stóp, które nie pocą się tak, jak w przypadku ekologicznych alternatyw.  Skórzane botki zachowują zatem świeżość i zapobiegają wydzielaniu przykrego zapachu.

Do czego najbardziej pasują?

Jak już zostało powiedziane, botki skórzane pasują niemal do wszystkiego i dobrze skomponują się z kreacją na każdą okazję. Są jednak pewne elementy garderoby, które wręcz się proszą o złączenie z botkami skórzanymi. Tego typu zestawy wyglądają jakby były wręcz do siebie stworzone.

Jakie to połączenia? Tego typu obuwie idealnie pasuje do legginsów i spodni w charakterze tzw. rurek. Inaczej mówiąc, najbardziej trafionym przeznaczeniem botków skórzanych jest ich zestawienie ze stylem streetowym i casualowym. To wręcz idealnie obuwie do codziennego, luźnego wyglądu. Są również świetnym wypełnieniem stylu biznesowego. Czarne, grafitowe lub brązowe, na płaskiej podeszwie, idealnie złączą się z różnego rodzaju garniturami, żakietami czy koszulami.

Botki skórzane kupisz na noevision.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *