5 najlepszych zabiegów upiększających na jesień

5 najlepszych zabiegów upiększających na jesień

Wszystkie kochamy lato i beztroskie chwile. Na łonie pięknej przyrody i w towarzystwie słońca dni mijają niepostrzeżenie. Słońce to pozytywna energia, witamina D, ale niestety także takie „pamiątki” jak: przebarwienia, przesuszona skóra czy uwidocznione zmarszczki.

Jesień to idealny czas, by zrewitalizować i odnowić naszą skórę po letnich szaleństwach. Mamy więcej czasu i bardziej sprzyjające warunki by poświecić czas na zadbanie o siebie. Jakie zabiegi wybrać jesienią radzi dr n.med. Maciej Krajewski, specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Krajewski w Warszawie.

Każdy z nas jest inny i inaczej reaguje na słoneczne kąpiele. Wiek, rodzaj skóry, codzienna pielęgnacja, to czynniki, które mają duży wpływ na kondycję naszej skóry i jej wygląd. Przy niektórych problemach wystarczające mogę okazać się zabiegi wymagające niewielkiej interwencji i obejmujące jedną wizytę. Niekiedy trzeba zainwestować w całą serię zabiegów, które nie tylko odmienią wygląd naszej skóry, ale również przyczynią się do jej głębszej regeneracji i stymulacji, co przyniesie długofalowy efekt. Kto może o tym zdecydować? O wybór terapii dla naszej skóry warto zapytać eksperta, czyli lekarza dermatologa. Profesjonalny plan działania pozwoli nam na szybkie i skuteczne przywrócenie blasku i nawilżenia. Jesień to także idealny czas, by uporać się z przebarwieniami i wypowiedzieć wojnę zbędnemu owłosieniu tak, by nowym sezonie czuć się dobrze w swoim ciele.

 Mezoterapia

Zabieg mezoterapii igłowej pozwala na szybkie i precyzyjnie podanie bogatych składników odżywczych w głąb skóry, pozwalając na jej regenerację i odnowę. Podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej lekarz, za pomocą cienkiej igły, podaje preparat lub substancję leczniczą opóźniającą procesy starzenia się skóry. Od razu po zabiegu rozpoczyna się proces odnowy i rewitalizacji wybranych obszarów, a mogą to być twarz, szyja czy dekolt. Zmęczona i przesuszona skóra jest natychmiast odżywiona i zostaje pobudzona do procesów odnowy. Sam zabieg jest mało bolesny. Jeżeli niepokoi nas odwodniona czy przesuszona skóra po lecie, bardziej widoczne zmarszczki mimiczne, na pewno mezoterapia Neauvia Hydro Deluxe szybko upora się z tymi problemami. Cena zabiegu uzależniona jest od ilości wykorzystanego preparatu, a więc i od wielkości obszaru na którym zostanie wykonana. Koszt to 950 zł za 2,5 ml. Zazwyczaj dla regeneracji i efektu odżywienia skóry wystarczy jedna wizyta. Doskonałe rezultaty odmłodzenia i odżywienia skóry osiąga się łącząc mezoterapię z technologiami hi-tech w medycynie estetycznej.

Hi-tech na pomoc wiotkiej skórze

Lifting skóry, dzięki innowacyjnym technologiom, całkowicie zmienił swoje oblicze. Zastosowane rozwiązania, takie jak podczerwień o niezwykle głębokim działaniu, jak w przypadku technologii Max IR, pozwalają skutecznie pobudzić skórę to wytwarzania kolagenu i elastyny, bez okresu rekonwalescencji. Natychmiastowy efekt to dodatkowy plus takich zabiegów, ale stopniowo pogłębia się on w czasie, korzystając z naturalnych właściwości naprawczych skóry. – Dla pełnego efektu liftingu i poprawy kondycji skóry, zawsze zalecam łączenie technologii – sugeruje dr n. med. dermatolog, specjalista medycyny estetycznej Maciej Krajewski – osiągamy doskonałe rezultaty łącząc mezoterapię z Max IR i zabiegiem Endermolift LPG. Endermolift to mechaniczna forma stymulacji skóry, bardzo komfortowa, która oprócz właściwości odmładzających, doskonale przygotowuje skórę do innych zabiegów medycyny estetycznej, np. pod działanie wspomnianej podczerwieni w Max IR i Zaffiro, fali radiowej i ultradźwięków jak w przypadku Accent Prime, oraz HIFU w SonoQueen – Królowej Liftingu. Wszystkie zabiegi powinny być dopasowywane indywidualnie do każdego pacjenta, tak by osiągnąć zamierzony efekt szybko i skutecznie.

Laserowy resurfacing

Popularność zabiegów laserowych z roku na rok wzrasta, a każdy kto ma za sobą taką „odnowę skóry” chętnie wraca na powtórkę. Zabiegi laserowe dzięki precyzyjnie podanej wiązce światła dokonują w skórze szeregu kontrolowanych mikrouszkodzeń. W zależności od rodzaju zastosowanego lasera, może to być zabieg bez okresu rekonwalescencji lub z krótkim okresem. – Laserowy resurfacing to zabieg dobry dla osób w każdym wieku. W zależności od stopnia zaawansowania niedoskonałości, wykonujemy od jednego do kilku zabiegów w serii. Ważne jest, że w zależności od oczekiwań i potrzeb Pacjenta, jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni laser, od całkowicie bezinwazyjnych zabiegów PicoSure Focus lub ClearLif, po frakcyjną penetrację skóry np. Fraxel Re:Pair. Zabiegi laserowe nie zmieniają rysów twarzy, ale uruchamiają procesy regeneracyjne uwidaczniające się w czasie, mówi dr n. med. dermatolog, specjalista medycyny estetycznej Maciej Krajewski z Kliniki Krajewski w Warszawie.

Laseroterapia ma szczególne zastosowanie w leczeniu blizn, przebarwień, zmarszczek. Szczególną skuteczność osiąga również w terapiach trądzikowych, a także usuwania tatuażu! Wykorzystywana jest także w celach prewencyjnych, aby opóźnić procesy starzenia skóry. Obszary, które mogą zostać poddane działaniu lasera to okolice oczu czy ust, ale także twarz, szyja, dekolt czy dłonie. Cena zabiegu zależy od obszaru działania i rodzaju lasera, zaczyna się od 650 zł.

Epilacja laserowa

Jesień to świetny moment do przeprowadzenia zabiegów trwałego usunięcia owłosienia z miejsc, w których jest ono niepożądane. Epilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą dającą trwałe efekty. Sam zabieg polega na poddaniu działaniu lasera miejsc z niechcianym owłosieniem. Jego moc dobrana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Światło lasera pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się we włosie. Podczas zabiegu dochodzi do zniszczenia włosa wraz z cebulką. Podczas jednego zabiegu zniszczeniu ulega około 20-30% włosów, dlatego dla osiągnięcia zamierzonego, pełnego efektu musimy zdecydować się na serię zabiegów. Skóra przed zabiegiem nie może być opalana przez około 4 tygodnie, to samo zalecenie dotyczy czasu po zabiegu. Dlatego miesiące, gdy nie eksponujemy ciała na słońce, są idealnym momentem do przeprowadzenia epilacji laserem Vectus, aby w kolejnym sezonie cieszyć się gładką skórą, bez potrzeby usuwania włosów za pomocą maszynki, czy depilatora. Decydując się na serię zabiegów, możemy zwykle liczyć na bardziej atrakcyjne ceny. Chociaż efekty zauważymy już po pierwszym zabiegu, to zaleca się poddaniu 5-6 zabiegom w odstępach 4-6 tygodni. Cena jednego zabiegu zaczyna się od 150 zł

Niestety najczęstszym następstwem kąpieli słonecznych podczas beztroskich wojaży wakacyjnych, nasilającym się wraz z wiekiem są przebarwienia.

Usuwanie przebawień

Przebarwienia to plamy pigmentacyjne o ciemniejszym zabarwieniu, powstające na skutek nieprawidłowego rozmieszczenia barwnika w skórze-melaniny. Jest ona wytwarzana przez melanocyty, które często są zbyt aktywne i produkują jej zbyt dużo. Plamy pigmentacyjne mają różną wielkość i koloryt-od jasnego po ciemny brąz i często nieregularny kształt. Najczęściej powstają na czole, policzkach i w okolicach ust. Niestety jest szereg czynników, które mogą nasilić powstawanie zmian pigmentacyjnych. Wśród nich możemy wymienić zmiany czy zaburzenia hormonalne, schorzenia wątroby, stosowanie niektórych leków i ziół fotouczulających, czy nawet używek, które nasilają proces foto starzenia i powstawania przebarwień.

– Walka z przebarwieniami uzależniona jest najczęściej od przyczyny ich powstania, mówi dr n. med. dermatolog, specjalista medycyny estetycznej Maciej Krajewski. Aby, skutecznie z nimi walczyć i zapobiegać im w przyszłości warto najpierw przeanalizować powody ich powstania, a także ich nasilenie, głębokość i lokalizację, dobierając w następstwie odpowiednią terapię.

Zabiegiem, który najczęściej i najskuteczniej walczy ze zmianami pigmentacyjnymi, jest laseroterapia. Od stopnia ich zaawansowania i głębokości zależy dobór technologii – szeroka oferta zabiegów laserowych i indywidualne podejście jest gwarancją skutecznego pozbycia się problemu przebarwień. PicoSure, Max G, Dye VL, Clear Lift, Palomar Icon 1540 to tylko niektóre z wyróżnianych jako najskuteczniejsze rozwiązania laserowe do redukcji przebarwień.

– Jak podkreśla dr n. med. dermatolog, specjalista medycyny estetycznej Maciej Krajewski – stosowanie zabiegów w walce z przebarwieniami ma również dodatkowe zalety w postaci poprawy ogólnej kondycji skóry, która dzięki zabiegom laserowym jest stymulowana do produkcji kolagenu i głębszej odnowy. W każdym przypadku niezależnie od przyczyny powstawania zmian pigmentacyjnych zalecam wysoką ochronę przeciwsłoneczną przez cały rok, ze szczególnym uwzględnieniem okresu letniego. Nasza skóra podziękuje nam nie tylko  jednolitym kolorytem skóry, pozbawionym przebarwień, ale również młodszym wyglądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *