Każda kobieta uwielbia mieć pięknie wykonany manicure z kolorem, który aktualnie odpowiada trendom danego sezonu. Poza tym, że manicure ma być piękny, powinien też być trwały, dlatego wiele kobiet wykonuje w Warszawie manicure hybrydowy. Opinie dotyczące tego rodzaju manicure są podzielone. Część kobiet twierdzi, że manicure hybrydowy niszczy paznokcie, ale wiele uważa, że nic takiego nie ma miejsca, a ich paznokcie są w świetnym stanie. Dlatego w poniższym artykule obalamy najpowszechniejsze mity dotyczące tego rodzaju stylizacji paznokci.
MIT 1: Moje paznokcie pod stylizacją hybrydową nie będą oddychać
Mit ten bierze się z błędnego przekonania, że paznokcie mają zdolność do oddychania. Nic bardziej mylnego – Twoje pazurki nie będą oddychały bez względu na ich stylizację. Płytka paznokcia jest tkanką martwą i, jak sama nazwa wskazuje – jako twór martwy nie mogą oddychać. Ma to ścisły związek z tym, że anatomicznie płytka paznokcia jest zbudowana ze zrogowaciałych komórek, które ściśle do siebie przylegają, tworząc twardy twór, jakim jest warstwa grzbietowa paznokcia, na którą aplikowany jest lakier. Więc na ich poprawną kondycję na pewno nie wpłynie brak „oddychania”. Aby utrzymać płytkę w dobrej kondycji, wystarczy więc aplikować specjalistyczne produkty na dolną okolicę części paznokcia, gdzie jest on najbardziej unaczyniony. Tak zaaplikowany produkt dostarczy „żywej” części naszego paznokcia niezbędnych składników wpływających na jego prawidłowy i mocny wzrost.
MIT 2: Manicure hybrydowy zniszczy moje paznokcie
Jest to jeden z największych mitów, ponieważ to nie stylizacja hybrydowa zniszczy paznokcie, a jej nieumiejętne usunięcie z płytki. W większości salonów warszawskich manicure hybrydowy jest wykonywany na najwyższym poziomie. Udając się do salonu na usunięcie hybrydy, mamy pewność, że jeśli usługa zostanie wykonana przez osobę z doświadczeniem i odpowiednimi kwalifikacjami, nasze paznokcie nie ucierpią. Pamiętajmy także o tym, iż w Warszawie manicure hybrydowy jest usuwany zarówno za pomocą tradycyjnego kompresu z acetonu, jak i odpowiednimi frezami z użyciem frezarki.
MIT 3: Manicure hybrydowy jest niezniszczalny
Jeżeli płytka paznokcia jest słaba i zniszczona, manicure może zacząć odpryskiwać po dość krótkim czasie. To samo będzie się działo, jeżeli „nie będziemy oszczędzać paznokci”. Prace domowe również mogą wpłynąć na trwałość stylizacji. Jeżeli wiemy, że czeka nas praca z detergentami i dużą ilością wody, warto zaopatrzyć się w odpowiednie rękawiczki ochronne. W tym punkcie warto nawiązać także do tego, że jeśli Twoje paznokcie z natury mają tendencję do przetłuszczania, stylizacja również ma prawo nie trzymać się tak długo, jakbyś tego oczekiwała. Jeżeli nie masz pewności, jaki jest typ Twojej płytki, warto wybrać się do salonu, w którym stylistka określi jej rodzaj i stan. W dobrych warszawskich salonach manicure hybrydowy rozpoczyna się właśnie od tego elementu.
MIT 4: Paznokcie hybrydowe powodują grzybice i inne choroby
Jest to nie zgodne z rzeczywistością, ponieważ to nie sam manicure hybrydowy wpływa na zdrowie paznokci, a jego poprawne wykonanie oraz sterylność używanych narzędzi. Jeżeli stylizacja jest źle zaaplikowana, może pod nią dostać się powietrze oraz woda, które nie tak łatwo usunąć. Wilgoć pod paznokciem przyczynia się do rozwoju różnych grzybów oraz kolonii bakteryjnych. Pamiętajmy więc, że nie sam lakier przyczynia się do powstawania wielu schorzeń, ale poprawność jego aplikacji. Dodatkowo ogromną rolę odgrywa wspomniana już sterylność. Pamiętaj, że jeżeli udajesz się do salonu, narzędzia muszą być wysterylizowane (zmiana koloru paska na opakowaniu z różowego na czarny/brązowy/ciemno zielony), a narzędzia typu pilnik, bloczek, patyczek – jednorazowe.
MIT 5: Muszę robić odstępy między stylizacjami hybrydowymi
Nie trzeba robić tych przerw, jeżeli tylko poprzednia stylizacja będzie poprawnie usunięta i ponownie zostaną użyte produkty najwyższej jakości testowane dermatologiczne. Jeżeli jednak zdecydujesz się z jakiś powodów na przerwę pomiędzy stylizacjami, pamiętaj o tym, żeby odpowiednio zabezpieczyć płytkę wykonując manicure japoński bądź inny niż hybrydowy manicure.