5 dodatków do pokoju dziecięcego

5 dodatków do pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy powinien być miejscem, gdzie nasze pociechy znajdą miejsce na zabawę, naukę i odpoczynek. Podpowiadamy, jak za pomocą kilku dodatków sprawić, by dziecięcy pokój był niepowtarzalny i funkcjonalny.

1. Lampy

Lampy w pokoju dziecięcym pełnią nie tylko funkcje użytkowe. Tworzą atmosferę i  nadają przytulności. Z tego powodu najlepiej sprawdza się połączenie kilku rodzajów oświetlenia. Możemy wybrać np.: lampę sufitową w lubianym przez dzieci kształcie, np. zabawek i do niej dobrać boczny kinkiet oraz lampkę na biurko. Dzięki temu zapewnimy zawsze właściwe natężenie światła zarówno przy zabawach podłogowych, jak i bardziej precyzyjnych czynnościach np.: układaniu puzzli, malowaniu, czy czytaniu. „W pokoju dziecka, zwłaszcza u młodszych dzieci sprawdza się też lampka nocna na baterie lub wtykowa do gniazda, dzięki której nie trzeba zapalać górnego światła np.: przy przewijaniu czy nocnym karmieniu malucha. Nieco starszym dzieciom, które boją się ciemności ułatwi naukę samodzielnego zasypiania i odstraszy wszystkie potwory, które lubią pojawiać się po zmroku” – mówi Agata Chomiuk ze sklepu z wyposażeniem wnętrz www.luluhome.pl

2. Ozdoby ścienne

Ramki w różnych rozmiarach to świetne rozwiązanie, by nadać dziecięcej przestrzeni niepowtarzalny styl, dokumentować rozwój dziecka i jego pierwsze osiągnięcia. W mini galerii można umieścić nie tylko rodzinne fotografie, ale też np. pierwsze samodzielne rysunki malucha, jego dyplomy czy wspólnie zrobione drzewo genealogiczne. Ciekawie wygląda też ujęta w ramki dekoracyjnie wykonana data urodzin, a także listy gratulacyjne czy pamiątkowe kartki z okazji pojawiania się na świecie potomka. Bardzo lubiane są szyte lub drewniane literki, z których można złożyć i zawiesić na ścianie, np. nad łóżeczkiem imię dziecka lub dowolny okolicznościowy napis.

3. Poduszki

Poduszki wykorzystuje się nie tylko w łóżeczkach na czas odpoczynku. Coraz częściej wędrują na podłogę i służą jako siedziska podczas zabawy. Ze względu na swoją grubość, świetnie izolują od zimna, a ze względu na spore rozmiary można też na nich wygodnie siedzieć. Bardzo popularne są poduszki w kształcie owoców, warzyw, zwierzątek, ale ich motyw i kolor można bez problemu dobrać do dowolnego stylu pokoju.

4. Pudełka, skrzynki, pojemniki

Niezbędne w pokoju każdego malucha. Rosną razem z dzieckiem. Na początku przeznaczone do przechowywania niemowlęcych drobiazgów typu maści, smoczki, chusteczki, pieluchy. Po kilku miesiącach przydadzą się na zabawki. Klocki, samochodziki czy inne skarby najłatwiej jest zgarnąć do pojemnika. Dzięki temu można łatwiej utrzymać porządek w pokoju, a dziecko ma więcej przestrzeni do zabawy.

5. Tekstylia

Kocyki, pościel, ochraniacze na łóżeczko są nie tylko niezbędne do snu, ale też mają nieprzeciętne walory dekoracyjne. Pastelowe lub białe ściany to doskonałe tło, na którym tekstylia dla dzieci mogą się zaprezentować w pełnej okazałości. By nie niepokoić malucha nadmiarem bodźców dobrze jest wybierać tekstylia w jednej gamie kolorystycznej. Ładnie wygląda też komplet pościeli i ochraniacz na łóżeczko z kocykiem w kontrastowym kolorze.

Wybierając dodatki do pokoju dziecięcego warto zwrócić uwagę na jakość i bezpieczeństwo ich wykonania. Starannie wykończone kanty, nietoksyczne materiały i farby to niezbędne minimum, by pokój dziecka był nie tylko ładny, ale i bezpieczny. Pamiętajmy też, by nie przeładowywać pokoju dodatkami. Poczucie estetyki kształtuje się od najmłodszych lat. Zamiast akcesoriów masowej produkcji, postawmy więc na klasę i elegancję z nadzieją, że zaprocentują w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *