Wiosna, ach to Ty. Handmadowe kreacje na najbardziej kolorową porę roku

Wiosna, ach to Ty. Handmadowe kreacje na najbardziej kolorową porę roku

Wiosenną porą wszystko budzi się do życia. W efekcie królują kolorowe, świeże i tętniące energią stylizacje. Najwięcej oferują nie tyle ubrania produkowane masowo i maszynowo, ile ubrania wyrabiane unikalnie i ręcznie.

Wiosną postawmy na styl vintage

Centra handlowe niemal pękają w szwach od odwiedzających ich klientów. Oferują one nie tyle ubrania, ile gotowe stylizacje. Kreacje kupowane w tego typu miejscach na pewno należy uznać za stylowe, ale też ryzykowne. Tworzy się je dla sieciówek, a więc naraża to osoby je noszące na wtopienie się w tłum, zamiast na wyróżnienie się z tłumu. Przysłowiowe koło ratunkowe rzuca wówczas styl vintage. Vintage to styl polegający na wplataniu starych elementów w nowe elementy. Potocznie określa się je jako nowoczesną starość. Tworząc ubrania w tej stylistyce fascynuje się i inspiruje między innymi latami 70-tymi, 80-tymi i 90-tymi. Panujące wówczas trendy odświeża się przekładając na trendy dwudziestego pierwszego stulecia. W stylu vintage królują unikalność i kreatywność, powodujące wybicie się z tłumu. Vintage ukazuje jak puścić wodzę fantazji i nie bać się ukazywać swoją osobowość poprzez ubiór. Ubiór powinien przecież spełniać funkcję okrywającą nas i nas odzwierciedlającą.

Rękodzieło najlepsze na wiosnę

Handmade, czyli rękodzieło, czerpie garściami ze stylu vintage. O ile masowa produkcja maszynowa stawia na wytwarzanie nowoczesnych produktów, o tyle unikalna produkcja handmade stawia na wyrabianie produktów odwołujących się do dawnych trendów. Obecnie największą popularnością w tej materii cieszą się lata 70-te, lata 80-te i lata 90-te. Handmade występuje w garncarstwie, wikliniarstwie, hafciarstwie, tkactwie, szydełkowaniu, rzeźbiarstwie, no i oczywiście w tworzeniu kreacji.

Sukienka na wiosenną porę

Sukienka to najbardziej kobiecy element garderoby. Przeważnie nie potrzebuje wielkiej stylizacji, bo sama potrafi się obronić. Kobieta wygląda w niej zawsze zjawiskowo. Wiosną na ulicach przeważają sukienki długie, ale zwiewne. Najlepiej zakładać wówczas sukienki w interesujących kolorach lub we wzory. Rzecz jasna najpopularniejsze wzory na wiosnę to wzory florystyczne. Ubrania tego typu tworzą zarówno wielkie marki, jak też małe butiki.

Typy sylwetek u kobiet

Od typu sylwetki zależy w sporej mierze to, w co powinniśmy się ubrać. Chodzi o ukrycie swoich mankamentów i wyeksponowanie swoich atutów. W tym celu należy poznać swoją sylwetkę. Za sprawą właściwie dobranej sukienki, każda sylwetka może wyglądać zjawiskowo. U kobiet wyróżnia się wiele typów sylwetek, ale trzy podstawowe to: figura jabłka, figura gruszki, figura klepsydry. Jabłko cechują wydatne piersi i brzuch. Gruszka charakteryzuje się wydatnymi udami i pośladkami. Klepsydra z kolei to najbardziej pożądana przez kobiety sylwetka, z wciętą talią i proporcjonalnymi do siebie piersiami, brzuchem, udami i pośladkami. Do tej ostatniej pasują właściwie każde sukienki. Do pierwszej i drugiej już niekoniecznie, co nie oznacza, że nie można znaleźć tej właściwej.

Propozycje handmadowych kreacji znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *