Hipoalergiczny środek do prania bezpieczny dla skóry dziecka

Skóra dziecka jest niezwykle wrażliwa. Dobór środków do prania wymaga od nas uważności – produkty powinny nie tylko doskonale oczyszczać tkaniny z zabrudzeń, ale i nie zawierać w sobie intensywnie działających substancji. Nie wystarczy, by był tylko hipoalergiczny. Jakie zatem powinien mieć cechy? Przedstawiamy je w artykule!

Hipoalergiczne środki do prania

Szukając produktów bezpiecznych dla delikatnej, dziecięcej skóry, stawiajmy przede wszystkim na hipoalergiczny płyn do prania lub proszek o tych właściwościach. Dzięki temu zyskamy pewność, że jego działanie nie podrażni, a skład jest wolny od intensywnie działających substancji. Warto unikać produktów zapachowych – składniki odpowiedzialne za kompozycje zapachowe mogą wywoływać reakcje alergiczne i utrzymywać się w powietrzu nawet przez dwa lata od pozbycia się produktu! Hipoalergiczne środki do prania przechodzą szereg testów i badań laboratoryjnych, podczas których sprawdza się ich bezpieczne działanie. Nadają się zatem do częstego prania, które przy dziecku jest konieczne.

Hipoalergiczny proszek dezynfekujący – czy to możliwe?

Przy praniu tkanin, które będą mieć styczność z wrażliwą skórą dziecka, ważne jest nie tylko to, by skład był wolny od alergenów i groźnych substancji. Istotne jest również, by środek piorący usuwał z pranych materiałów zanieczyszczenia, które mogą podrażniać, wywoływać reakcje alergiczne, a nawet powodować choroby. To między innymi bakterie, grzyby czy roztocza kurzu domowego. Proszki i płyny do prania Mr. ZIGGI łączą w sobie obydwie właściwości. Są zarówno hipoalergiczne, jak i dezynfekujące. W ten sposób zyskujemy pewność, że kontakt tkaniny ze skórą dziecka będzie całkowicie bezpieczny!

Dodatkową zaletą produktów Mr. ZIGGI jest możliwość dezynfekcji materiałów podczas zwykłego prania w 40 stopniach Celsjusza (podczas gdy zwykłe proszki pozwalają jedynie na dezynfekcję termiczną w bardzo wysokich temperaturach, 85 i 90 stopni Celsjusza). Po sprawdzeniu metek (więcej o ich rozpoznawaniu znajdziesz tutaj: https://mr-ziggi.pl/oznaczenia-prania-na-ubraniach/) zdamy sobie sprawę z tego, że niewiele materiałów znosi tak wysokie temperatury. Dlatego wybranie produktu do prania, który dezynfekuje w znacznie łagodniejszych warunkach, nie wpłynie negatywnie na jakość struktury włókien tkanin. Stawiając na środki Mr. ZIGGI możemy być spokojni – skóra dziecka i jego ubranka będą bezpieczne!

Co prać w środkach hipoalergicznych?

Produkty hipoalergiczne nadają się nie tylko do prania ubranek. Jeśli zależy nam na zminimalizowania ryzyka pojawienia się u dziecka reakcji alergicznych, należy zadbać również o czystość innych materiałów. Częstego prania wymagają między innymi:

  • kocyki;
  • pościel;
  • ręczniki;
  • tekstylne zabawki.

Na tych rzeczach gromadzi się mnóstwo roztoczy kurzu domowego, które żywią się złuszczonym ludzkim naskórkiem. Pranie ich w środku dezynfekującym i hipoalergicznym pozwoli nam się ich pozbyć, tym samym uwalniając się od ryzyka pojawienia się reakcji alergicznych i podrażnień na skórze dziecka.

Hipoalergiczny środek do prania bezpieczny dla skóry dziecka

Podsumowując – aby zadbać o bezpieczeństwo skóry naszego dziecka, wybierajmy środki piorące o delikatnym, ale i skutecznym działaniu. Hipoalergiczne produkty o właściwościach dezynfekujących będą najlepszą opcją. Z ich korzyści będą czerpać wszyscy domownicy, ciesząc się najlepszymi efektami prania!

Jedna odpowiedź do “Hipoalergiczny środek do prania bezpieczny dla skóry dziecka”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *