Mleko hipoalergiczne dla dzieci uczulonych na białko mleka krowiego

Mleko hipoalergiczne dla dzieci uczulonych na białko mleka krowiego

Dzieci z alergiami pokarmowymi muszą mieć ustaloną specjalną dietę, która zminimalizuje ryzyko wystąpienia uczulenia. Rozwiązaniem może okazać się mleko hipoalergiczne, które polecane jest przede wszystkim dla dzieci karmionych sztucznie.

Decyzję o zmianie sposobu karmienia należy podjąć po konsultacji z lekarzem, pamiętając, że karmienie naturalne jest dla dziecka najzdrowsze. Jak rozpoznać czy dziecko ma alergię pokarmową? Kiedy należy zgłosić się do lekarza?

Kiedy dziecko powinno być karmione mlekiem hipoalergicznym?

Objawy takie jak wymioty, biegunka czy zaczerwienienia na skórze nie zawsze muszą oznaczać alergię pokarmową. Tylko na podstawie wywiadu i badań lekarz może stwierdzić uczulenie i zalecić karmienie mlekiem hipoalergicznym. Niemowlę w pierwszych miesiącach życia często boryka się w problemami trawiennymi, ponieważ jego układ pokarmowy dopiero się rozwija. Wzdęcia, odbijanie  po posiłku czy sporadyczne biegunki są czymś zupełnie naturalnym. Rodzice mogą mieć powody do niepokoju, gdy objawy są bardzo silne i pojawiają się zaraz po jedzeniu. Długotrwała biegunka, silne wymioty oraz zmiany na skórze (wysypka i zaczerwieniania) występujące jednocześnie mogą oznaczać alergię pokarmową. Jeśli dziecko jest karmione mlekiem modyfikowanym, to takie objawy mogą oznaczać uczulenie na białko mleka krowiego. W takim wypadku maluszkowi trzeba zacząć podawać mleko hipoalergiczne, którego skład oparty jest na specjalnym hydrolizacie białek serwatkowych, który jest całkowicie bezpieczny dla wrażliwego układu pokarmowego dziecka.

Mleko hipoalergiczne a potrzeby żywieniowe niemowlęcia

Decyzja o sztucznym karmieniu dziecka powinna być dobrze przemyślana i skonsultowana z pediatrą. Dzieci, które nie mogą być karmione naturalnie i mają stwierdzoną alergię pokarmową powinny dostawać specjalne modyfikowane mleko HA dostępne pod adresem http://humana-baby.pl/produkt/humana-ha-1-mleko-modyfikowane-w-proszku-500g/. Skład mleka przeznaczonego dla dzieci od pierwszych dni ich życia pozwala zaspokoić wszystkie potrzeby żywieniowe niemowlęcia. W mleku znajdują się między innymi:

  • Kwasy tłuszczowe obecne także w mleku matki.
  • Hydrolizat białek serwatkowych, bezpieczny dla alergików.
  • Wapń, magnez, potas i fosfor.
  • Żelazo, jod, cynk, miedź, selen i fluor.
  • Witaminy A, D, E, K, B1, B2, B6, B12, C.
  • Prebiotyk wspierający odporność dziecka.

Produkt nie zawiera glutenu i może stanowić podstawę lub uzupełnienie diety niemowlęcia do szóstego miesiąca jego życia. Hipoalergiczne mleko Humana HA 1 polecane jest przede wszystkim dla dzieci z genetycznymi predyspozycjami do alergii. Kobiety karmiące piersią nie powinny samodzielnie podejmować decyzji o diecie eliminacyjnej, czyli takiej, która nie zawiera żadnych produktów zawierających krowie mleko. Niemowlę do prawidłowego rozwoju potrzebuje pełnowartościowego pokarmu, a mleko matki, która zrezygnowała z produktów mlecznych, nie ma odpowiednich dla dziecka wartości odżywczych.

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *